01 Mart 2021 Pazartesi / 17 Recep 1442
Gece modu

Meteoroloji uyardı! Yüzde 90'ın üzerinde

Meteoroloji Genel Müdürlüğü alınan tahminlere göre, Güney Marmara'da, sıcağın etkisi bugün ve yarın daha da artacak.

31 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 31 Temmuz 2014 Perşembe 10:37
Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları ve zaman zaman yüzde 90'ları aşan nem nedeniyle bunaltıcıgünler yaşanan Güney Marmara'da, sıcağınetkisi bugün ve yarın daha da artacak.
 
Güney Marmara illerinde 2 AğustosCumartesi günü etkili olacak ve sıcaklıkları2-3 derece düşürecek yağışın, havayı az da olsa serinletmesi bekleniyor.
 
İL İL HAVA DURUMUNU HABER 7'DEN ÖĞRENİN 
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü alınan tahminlere göre, mayıs ve haziran aylarında aşırı yağışların etkili olduğu Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da temmuz ayından itibarenhava sıcaklıkları mevsim normallerinin 1-5 derece üzerine çıktı.
 
Son günlerde hissedilen yüksek nem, mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıklarlabirleşince havanın bunaltıcı etkisi iyice arttı.
 
Ramazan Bayramı'nı yüksek nem ve sıcaklıklarla geçiren 4 ilde bugün ve yarın etkisini daha da artıracak sıcaklıkların ardından 2 Ağustos'ta yağış bekleniyor. Son günlerde geceleri dahi serinlemeyen Güney Marmara'da yağışın etkisiyle hava sıcaklığı 2-3 derece azalacak.
 
SICAKLIK BUNALTACAK!
 
Marmara'nın güneyindeki kentlerde bugünden itibaren 5 gün 31-36 derecelerde seyretmesi beklenen havasıcaklıkları, yüksek nem oranları yüzünden olduğundan daha sıcakhissediliyor ve bunaltıcı etkilere yol açıyor.
 
Bursa'da bugün ve yarın en yüksek 34 derece olacak sıcaklık, 2 Ağustos'ta etkili olacağı bildirilen yağışın ardından 2 derece düşecek. İlde 3 Ağustos Pazar günü kesilecek yağış, 4 Ağustos Pazartesi günü yeniden etkili olacak. Kentte havadaki nem oranı ise 5 gün yüzde 81-88 olacak.
 
Balıkesir'de ise bugün ve yarın 36 dereceye tırmanacak sıcaklık, 2 Ağustos'ta yağışınetkisiyle 33 dereceye gerileyecek. Kentte, havadaki nem oranının ise yüzde 90-95 aralığında olması tahmin ediliyor.
 
Çanakkale'de bugün 34, yarın da 33 derece tahmin edilen sıcaklık, 2 Ağustos'ta yağışla 32 dereceye düşecek ve 5 gün havadaki nem oranı yüzde 80-89 civarında seyredecek.
 
 
Yalova'da bugün ve yarın 31 derece olacak sıcaklık, 2 Ağustos'ta beklenen yağışla 2 derece gerileyecek. Havanın 4 Ağustos'ta da havanın yağışlı olacağı tahmin edilen Yalova'da nem oranı, 5 gün yüzde 85-93 seviyelerinde gerçekleşecek.