08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Hava sıcaklığı güney ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalırken, hava güney ve iç kesimlerde yağışlı geçecek.

29 Aralık 2013 Pazar 07:00 - Güncelleme: 29 Aralık 2013 Pazar 10:32

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, güney ve iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, zamanla Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Antalya, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa'da kuvvetli yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Malatya ve Elazığ çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Rüzgar ise, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Akdeniz'in kıyı kesimleri ile sabah saatlerinde Marmara'da yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI


YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji, yağışları; gece saatlerinde Malatya ve Elazığ çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

BUZLANMA VE DON İLE BİRLİKTE SİS UYARISI

Doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı Meteoroloji vatandaşların tedbirli olması gerektiğini kaydetti.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.(13)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu. (8)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı.(14)

ADANA: Çok bulutlu ve kuvvetli yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. (15)

ANTALYA: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. (14)

SAMSUN: Parçalı zamanla çok bulutlu.(14) ERZURUM: Parçalı zamanla çok bulutlu geçecek. (-3)

DİYARBAKIR: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. (3)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla güneybatısı çok bulutlu, gece saatlerinde Çanakkale'nin kıyı ilçeleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Güney Ege kıyıları ile gece saatlerinden itibaren İzmir'in kuzey ilçeleri kısa süreli sağanak yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, Antalya'nın Kemer, Kaş, Kale, Finike ve Kumluca ilçeleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu olacak.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.