19 Eylül 2020 Cumartesi / 1 Safer 1442
Gece modu

MHP Lideri Bahçeli: Katliam Yeni Zelanda'da işlendi mesaj Müslüman Türk milletine verildi

MHP Lideri Bahçeli, Tokat'ta konuşma yaptı. Bahçeli, 50 Müslüman'ın şehit edilmesi için, 'Katliam Yeni Zelanda'da işlendi mesaj Müslüman Türk milletine verildi' dedi.

AA21 Mart 2019 Perşembe 16:57 - Güncelleme: 21 Mart 2019 Perşembe 17:54

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Tokat'ta 31 Mart için partisince düzenlenen mitingde Yeni Zelanda'daki terör saldırısını hatırlatarak, "Hala Viyana'yı unutmamışlar, hala Kosova'yı unutmamışlar, hala İstanbul'un fethini hazmedememişler, hala Türk milletinin muzafferliğini akıllarından çıkaramışlar ama biz de bu zalimleri unutmadık. Biz de bu Haçlı kafilesini asla hafızamızdan silip atmadık. Tarih uyanıyor, coğrafya ses veriyor, Türk milleti yeniden doğruluşa geçiyor." dedi.

"50 MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZ ŞEHİT EDİLDİ"

"Yeni Zelanda'da bir barbar, bir katil, bir Haçlı artığı 50 Müslüman kardeşimizi iki ayrı camide şehit etti. " diyen Behçeli, "Katliam Yeni Zelanda'da işlendi mesaj Müslüman Türk milletine verildi. Maalesef Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı yine baltayı taşa vurdu, 'İslam dünyasından kaynaklanan terör'den bahsetti. Gafilliğe bakın, kötü niyete bakın, saptırmaya bakın." dedi.