08 Temmuz 2020 Çarşamba / 17 Zilkade 1441
Gece modu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Aksaray'a Ankara'dan müfettiş gönderdik

Otizmlilere ayrımcılık iddiaları hakkında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 'Aksaray'a Ankara'dan müfettiş gönderdik. Ankara'dan bir müfettiş grubu olayı soruşturuyor.' dedi.

08 Kasım 2019 Cuma 11:51 - Güncelleme: 08 Kasım 2019 Cuma 12:06
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu.
 
Eğitim ve Yerel Yönetimler Çalıştayı'nda konuşan Selçuk, "Ankara'dan bir müfettiş grubunu göndererek soruşturma sürecini başlattık" dedi. Selçuk şunları kaydetti:
 
"Otizmli evlatlarımızın eğitimde yaşadığı bazı sıkıntılar var. Bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Çalışma sırasında Türkiye ve bölge hassasiyetlerini izliyoruz. Bu konuda ne yapılması gerektiğini hassasiyetle takip ediyorum. Neler yapılması gerektiğini bilen birisiyim. Akranlarıyla birlikte aynı sınıfta kaynaştırma olarak devam eden çocuklarımız için çalışıyoruz.
 
Bu konuda kamu oyuna açıklayacağımız yeni gelişmler var.Teknik detaylarını paylaşacağız.  Özel Eğitim’in olanaklarının soruşturulması için 6 milyon euroluk yeni çalışma yapıyoruz. En önemsediğimiz başlıklardan biri farkındalık. Kapsayıcı bir sisteme geçiş sürecinde olduğumuzu belirtmek isterim. konuyu hassasiyetle takip ediyoruz."