03 Mart 2021 Çarşamba / 19 Recep 1442
Gece modu

MSB: Korkusuzca Mavi Vatan'da olmaktır Cumhuriyet

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye Cumhuriyeti'nin 97'nci kuruluş yıl dönümünü, hazırladığı video klip ile kutladı. Klipte 'Dosta güven, düşmana korku salmaktır Cumhuriyet' mesajı da verildi.

29 Ekim 2020 Perşembe 10:32 - Güncelleme: 29 Ekim 2020 Perşembe 10:41

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Cumhuriyetimizin 97'nci yılında Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" denildi.

Yayınlanan vido klip ise "Ölümden korkmadan özgürlük yolunda ilk kurşunu atmaktır cumhuriyet" sözleriyle başladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün görüntülerinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline ve TSK unsurlarına yer verilen filmde, şu mesaj yer aldı:

"MASUM İNSANLARA EL UZATARAK, UMUT YEŞERTMEKTİR CUMHURİYET"

"Denizlere hükmedenin, cihana hakim olacağını bilip, korkusuzca Mavi Vatan'da olmaktır Cumhuriyet. Uçsuz bucaksız gökyüzünde çelik kanatlarımızla dosta güven, düşmana korku salmaktır Cumhuriyet. Çevresinde olup bitenlere kayıtsız kalmayıp masum insanlara el uzatarak, umut yeşertmektir Cumhuriyet. İstiklal yolundan istikbal yoluna uzanan 97'nci yılımızda, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla kahraman milletimize hiç bitmeyecek saygı ve şükranla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramamız kutlu olsun."