27 Ocak 2021 Çarşamba / 13 CemaziyelAhir 1442
Gece modu

Mucize Doktor'un Beliz'i Hazal Türesan kim? Mucize Doktor Beliz kimdir?

Başrolünde Taner Ölmez'in yer aldığı Mucize Doktor konusu ve oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Mucize Doktor Beliz kimdir? Mucize Doktor'un Beliz'i Hazal Türesan kim? gibi soruların yanıtları merak ediliyor. Mucize Doktor'da Beliz karakterini Hazal Türesan canlandırıyor. Hazal Türesan televizyon ekranlarına 2008 yılında Azra karakterini canlandırdığı Unutma Beni ile adım attı. Ardından 2011 yılında Devrim Yakut ile birlikte Yeniden Başla dizisinde rol aldı. Mucize Doktor'un Beliz'i Hazal Türesan'a dair tüm merak edilenleri sizler için derledik.

14 Şubat 2020 Cuma 08:48 - Güncelleme: 14 Şubat 2020 Cuma 08:48

Mucize Doktor Beliz kimdir? Mucize Doktor'un Beliz'i Hazal Türesan kim? gibi soruların yanıtları tüm Mucize Doktor takipçileri tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Başrolünde Taner Ölmez'in yer aldığı Mucize Doktor konusu ve oyuncuları ile dikkat çekiyor. Mucize Doktor'da Beliz karakterini Hazal Türesan canlandırıyor. Hazal Türesan, 20 Temmuz 1985 yılında Ankara'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde Tiyatro eğitimi aldı. Mucize Doktor'un Beliz'i Hazal Türesan hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.  

MUCİZE DOKTOR BELİZ KİMDİR?

30'larında. Ferman'ın sevgilisi, hastanenin sahibi. Asıl mesleği avukatlık. Güzel, akıllı ya da zengin olmasına rağmen Beliz alabildiğine alçak gönüllü bir kadın. Dünya kadar parası, yurt dışında aldığı eğitimi, başarılı bir avukat oluşu, bütün meziyetleri onun karakterinin doğal bir parçası, insanlara karşı kullandığı silahlar değil. Asil bir kadın Beliz. Ucuz ukalıklardan, burnu büyüklükten ve her türlü ezici görkemden nefret eder.

MUCİZE DOKTOR'UN BELİZ'İ HAZAL TÜRESAN KİM?

Hazal Türesan, 20 Temmuz 1985 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nde Tiyatro eğitimi aldı.

Televizyon ekranlarına 2008 yılında Azra karakterini canlandırdığı Unutma Beni ile adım attı. Ardından 2011 yılında Devrim Yakut ile birlikte Yeniden Başla dizisinde rol aldı. Sonrasında ise Kara Para Aşk dizisinde başrolleri Engin Akyürek, Tuba Büyüküstün, Erkan Can ile paylaştı ve seyirciden büyük beğeni topladı. 2016’da yayın hayatına başlayan Tatlı İntikam dizisinde Furkan Andıç ve Leyla Lidya Tuğutlu ile beraber çalışan Hazal Türesan, 2017’de Fazilet Hanım ve Kızları’nda hayat verdiği Yasemin karakteri ile kariyerinde bir dönüm noktasına ulaştı. 2018 yılında Türkiye’nin ilk vampir temalı dizisi Yaşamayanlar’da rol aldı. Son olarak yeni sezonda yayınlanacak Netflix Türkiye’nin ikinci projesi Atiye’de rol alan Türesan, şu anda Mucize Doktor isimli dizide Beliz karakterine hayat vermektedir.

Başarılı televizyon kariyerinin yanı sıra beyaz perdede boy gösteren Hazal Türesan, ilk kez 2014 yılında Bir Don Juan Öldürmek, hemen ardından 2015 yılında Sol Şerit yapımlarında rol aldı. 2019 yılında İran-Türkiye ortak yapımı olan Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle adlı sinema filmiyle de büyük beğeni topladı.