26 Şubat 2021 Cuma / 14 Recep 1442
Gece modu

Mucize oyuncu kadrosunda kimler var? Mucize filmi nerede çekildi? Mucize filmi konusu nedir?

Bu akşam saat 20:00'da Show Tv'de ekranlara gelecek olan Mucize filmi hakkında internet araştırmaları yapılmaya başlandı. Mucize filmi konusu nedir? Mucize oyuncu kadrosunda kimler var? Mucize filmi nerede çekildi? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Mahsun Kırmızıgül'ün yönetmen koltuğunda oturduğu Mucize filmi 2015 yılında vizyona girdi. Çekimleri İzmir Foça, Uşak, Kars ve Kağızman’a bağlı bir köyde gerçekleştirilen 'Mucize' Mahsun Kırmızıgül'ün dördüncü filmi olarak biliniyor. Mucize filmi hakkında tüm detaylara haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

26 Eylül 2019 Perşembe 09:07 - Güncelleme: 26 Eylül 2019 Perşembe 09:07
Mucize filmi konusu nedir? Mucize oyuncu kadrosunda kimler var? Mucize filmi nerede çekildi? sorularının yanıtları tüm televizyon takipçileri tarafından merak ediliyor. Bu akşam saat 20:00'da Show Tv'de ekranlara gelecek olan Mucize filmi hakkında internet araştırmaları yapılmaya başlandı. Mahsun Kırmızıgül'ün yönetmen koltuğunda oturduğu Mucize filmi 2015 yılında vizyona girdi. Film1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir’den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatıyor. Mucize filmi hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte tüm detaylar... 
 
MUCİZE FİLMİ KONUSU NEDİR? 
Filmin konusu 1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir'den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatsa da, asıl işlenen konu engelli insanlara, engelli adayları insanların nasıl baktığı ve davrandığı ile ilgili.
 
Bir öğretmenin bir kişinin, bir kişinin bir ailenin ve dolayısıyla bir köyün belki de zincirleme olarak tüm dünyayı nasıl değiştirebileceğini de göstermekte. Tabi sadece öğretmen değil, aşkın da gücünü çok farklı bir biçimde işleyip göstermiş oluyor.
 
Filmde Mahir öğretmen ailesi ve çocuklarını geride bırakıp geri dönebilecekken zor olanı seçip kalıyor; üstüne üstlük, kendi cebinden parayla köye okul yaptırıyor ve kızları okula göndermeyen ve onları sadece bir mal olarak gören zihniyeti yıkmaya çalışıyor.
 
Aziz karakteri ise ilk başlarda köyün delisi gibi bir imaj veriyorken ve Mahir öğretmen de kendisinden korkarken zamanla, aslında onun da duygularının olduğunu ve herkes gibi hissettiğini ancak onlar gibi davranamadığını seziyor. Ona konuşmayı ve yazı yazmayı öğretiyor.
 

 
Filmin geneli Aziz'in diğer erkek kardeşleri için annelerinin kız isteme adetlerini esprili bir şekilde kullanıcıya sunarken, Aziz'in kendini normal bir birey olarak kabul ettirmeye başladığı bir dönemde bir talih kuşu konuyor.
 
Aziz için kız istemeye gidiliyor ve evleneceği kız, kardeşlerinin eşlerinin aksine her şeyiyle tam bir güzellik abidesi. Ancak bu hem Aziz hem de eşi için bir kâbus oluyor. Aziz'in durumu ve eşinin güzelliği diğer köy ahalisi tarafından çekilmeyince onlar da çareyi kaçmakta buluyor.
 
Aziz ve ailesi 7 yıl sonra iyileşmiş bir şekilde Muallim Mahir ile birlikte dönüyor ve bütün köy ahalisi buna şaşırıyor. Bu görüntüden sonra film sona eriyor.
 
 
MUCİZE OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR? 
Talat Bulut – Muallim Mahir
Mert Turak – Aziz
Seda Tosun – Mızgin
Zafer Alpat – Zafer Ögretmen
Meral Çetinkaya – Hazar
Ali Sürmeli – Haydar
Serpil Gül – Güle'nin annesi
Berivan Kahraman – Sare
Büşra Pekin – Gülten (Güle)
Cezmi Baskın – İsa
Dilek Denizdelen – Rinde
Doğukan Polat – Feyzi
Adem Atbaş – Fehmi
Erdem Yener – Celal
Erol Demiröz – Muhtar
 
MUCİZE FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?
Çekimleri İzmir Foça, Uşak, Kars ve Kağızman’a bağlı bir köyde gerçekleştirilen "Mucize" Mahsun Kırmızıgül'ün dördüncü filmi.