27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

Oğlu için çaya atlayan baba ve iki oğlunun cesedi bulundu

Konya’nın Seydişehir İlçesi Kumlucu Mahallesi’nde balık tutmaya giden ailenin 13 yaşındaki oğlu Semih Can Çeleb, dengesini kaybedip Çarşamba Çayı’na düştü. Semih Can’ı kurtarmak isteyen babası Yavuz Çeleb, ağabeyi Hüseyin Çeleb ve amcası Oğuz Çeleb, girdiği suda akıntıya kapılıp kayboldu.

28 Temmuz 2014 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 28 Temmuz 2014 Pazartesi 12:45
KONYA'nın Seydişehir İlçesi Kumlucu Mahallesi'nde balık tutmaya giden ailenin 13 yaşındaki oğlu Semih Can Celebe, dengesini kaybedip Çarşamba Çayı'na düştü. Semih Can'ı kurtarmak isteyen babası Oğuz Celebe, ağabeyi Hüseyin ve amcası Yavuz Celebe, girdiği suda akıntıya kapılıp kayboldu. Suda boğulan amca Yavuz Celebe'nin cesedi dün bulunurken ve baba ve iki oğlunun cesedine de bugün ulaşıldı.
 
Olay, dün saat 17.45 sıralarında Seydişehir'in eskiden köy statüsünde olan Kumluca Mahallesi'nde meydana geldi.  Konya'da un fabrikasında çalışan Oğuz Celebe ve ailesi Ramazan Bayramı'nı geçirmek için memleketleri Kumluca Mahallesi'ne gitti. Oğuz Celebe, oğulları Hüseyin Celebe, Semih Can Celebe ve kardeşi Yavuz Celebe ile kabristan ziyareti öncesi birlikte Çarşamba Çay'ın da balık tutmaya gitti. İddiaya göre çayın kenarında duran Semih Can, dengesini kaybedip suya düştü. Semih Can'ın akıntıya kapıldığını fark eden baba 45 yaşındaki baba Oğuz Celebe, ağabeyi 19 yaşındaki Hüseyin ve amcası 47 yaşındaki Yavuz Celebe de, Semih Can'ı kurtarmak için suya atladı. 3 kişi de suyun akıntısına kapıldı. Durumu fark eden çevredekiler jandarma ve itfaiye ekiplerine haber verdi.
 
İtfaiye ekipleri akıntıya kapılan Yavuz Celebi'nin cesedini suya girdikleri bölgenin yaklaşık 2 kilometre uzağında buldu. Celebe'nin cesedi otopsi yapılmak üzere Seydişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Diğer 3 kişinin bulunması içinde AFAD'ın dalgıç ekibi çağrıldı. Bir süre arama yapan dalgıçlar karanlığın etkisi nedeniyle çalışmalara ara verdi. Sabah erken saatlerden yeniden başlayan arama çalışmalarında baba Oğuz Celebe ve 2 oğlunun cesedine ulaşıldı. Baba ve oğullarının cesedi de otopsi için aynı hastanenin morguna kaldırıldı. 4 kişinin cenazesinin bugün Kumluca Mahallesi Mezarlığı'na defnedileceği belirtildi.