25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Okul önünde bıçaklanarak öldürüldü!

Lise öğrencisi, okulun önünde bıçaklanarak öldürüldü.

İHA25 Aralık 2013 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 25 Aralık 2013 Çarşamba 15:14
Samsun'da biri lise öğrencisi iki genç arasında çıkan tartışma kanlı bitti. 18 yaşındaki Murat A., lise öğrencisi 16 yaşındaki Onur Terzi'yi bıçakladı. Terzi hastanede hayatını kaybederken zanlı kovalamaca sonucunda polis tarafından yakalandı.
 
 
Olay dün akşam 15.30 sıralarında İlkadım İlçesi İstasyon Mahallesi'nde meydana geldi. İlkadım Teknik ve Endüstri Meslek lisesi metal bölümü 11.sınıf öğrencisi olan Onur Terzi sabahki derslere girdikten sonra okuldan ayrıldı. Öğleden sonraki derslere girmeyen Terzi, okulun yanında ki parkta zaman geçirdikten sonra İstiklal Caddesi'nde dolaşırken okuluna 10 metre mesafede Murat A. ile karşılaştı. Yan yana geçerken de iki gencin omuzları iddialara göre birbirine çarpması sonucu aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Murat A. üzerindeki bıçağı çıkarak Terzi'yi bıçakladı. Ardından da kaçarak olay yerinden uzaklaştı. Parkta görevli zabıta ve okulun özel güvenlikçisinin yardımıyla hastaneye kaldırılan ve ameliyata alınan Onur Terzi, bu sabah hayatını kaybetti.
 
 
Olay yerinden koşarak kaçmaya çalışan Murat A. ise verilen eşgal üzerine polis tarafından kovalanmaya başlandı. Ara sokaklarda yaşanan kovalamaca sonucunda kıskıvrak yakalanan Murat A. gözaltına aldı.
 
 
CENAZE TRABZON'A GÖNDERİLDİ
 
 
Ailenin tek erkek çocuğu olan Onur Terzi'nin ölüm haberini alan arkadaşları hastaneye akın etti. 3 çocuk sahibi olan anne Nuran ve baba Sultan Terzi yakınları tarafından tesilli edilmeye çalışıldı. Hastane bahçesinde toplanan öğrenciler ise birbirlerine sarılarak ağladı. Yapılan otopsinin ardından Terzi'nin cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi olan Trabzon'un Sürmene ilçesine gönderildi. Diğer taraftan olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.