25 Haziran 2021 Cuma / 15 Zilkade 1442
Gece modu

Otizm tedavisi yapan doktorun diplomaları sahte

Başkent’te kendini ‘uzman psikolog doktor’ olarak tanıtan, otistik çocukların tedavisini yürüten, devlet okullarında seminer ve konferans veren Murat Anık’ın Hacettepe ve ODTÜ diplomaları sahte çıktı.

Mustafa Türk/Ankara4 Kasım 2013 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 4 Kasım 2013 Pazartesi 07:00

Sahte diplomalarla Ankaralıları dolandıran, otizmli çocuklara eğitimler veren  ‘sözde psikolog’ Murat Anık, bir ihbar sonucu yakayı ele verdi. Tabipler Odası’nda kaydı olmayan Murat Anık için Ankara Polisi alarma geçti. Yüzlerce aileye danışmanlık yapan, devlet okullarında konferanslar düzenleyen ve pek çok otistik çocuğun tedavisini yürüten “doçent” ünvanlı Murat Anık yakalandı. Anık’ın, Hacettepe Üniversitesi Psikolog Diploması, ODTÜ Yüksek Lisans Belgesi ve Uluslararası Kurul Adına düzenlenmiş doçentlik belgesi sahte çıktı. Ankara’da ilk ve orta dereceli okullarda ‘Çocuklarda Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite’ gibi konularda seminer veren Anık’ın , Erzurum İktisadi Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nda ise Öfke Kontrolü’ konusunda konferans verdiği öğrenildi.

Dolandırıcılıktan sabıkalı

Ayrıca Murat Anık’ın kadınlara toplu seminerler verdiği elde edilen bilgiler arasında. Profesyonel Psikoloji ve Rehabilitasyon Merkezi üzerinden dolandırıcılık yapan  sözde doktor Anık’ın dolandırıcılık, sahtecilik ve hırsızlıktan sabıkalı olduğu öğrenildi.