06 Temmuz 2020 Pazartesi / 15 Zilkade 1441
Gece modu

Palu ailesi davasında tahliye yok!

Palu ailesi 3. kez hakim karşısına çıktı. Palu ailesi son durum ne? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Palu ailesi hikayesine haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz.

21 Kasım 2019 Perşembe  10:36 - Güncelleme: 21 Kasım 2019 Perşembe 10:36
Palu ailesi 3. kez hakim karşısına çıktı. Türkiye'nin gündemine oturan Palu aile hakkında araştırmalar yapılıyor. Palu ailesi son durum ne?  sorusunun yanıtı yoğun bir şekilde araştırılıyor. Palu ailesi hikayesine haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz. 
 
PALU AİLESİ 3. KEZ HAKİM KARŞISINDA! 
Palu ailesi 3. kez hakim karşısında. Palu ailesi mahkeme salonuna alındı. Havva Palu cinayetleri Tuncer Ustael'in yaptığını kabul ediyor. Şaşırtıcı ifadelerin çıkacağı Palu ailesi davasında son dakika gelişmeleri geldikçe haberimizin içerisine eklenecektir. Kocaeli Adalet Sarayı'nda görülen dava sonucu heyecanla bekleniyor. 
 
Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 11 yıl önce kaybolan Meryem Tahnal'ın öldürülmesine ilişkin tutuklanan, kamuoyunda "Palu ailesi" olarak bilinen 6 kişinin yargılanmasına devam edildi. 
 
Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "acı çektirerek kasten öldürme ve öldürmeye iştirak" suçlamaları yöneltilen ve ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmaları istenen Meryem Tahnal'ın eniştesi Tuncer ve eşi Emine Ustael, annesi Hava, kardeşleri İsa, Ayşe ve Fatih Palu ile avukatları katıldı.
 
Mahkeme Heyeti Başkanı Atilla Darı, akli dengesi yerinde olmayan Harun Palu'ya kayyum tayin edilmediği için bugün kendisini dinleyemeyeceklerini, tanıklar R.T.T. ve Ş.K. için yazılan talimatlara cevap gelmediğini bildirdi.
 
Bunun üzerine söz verilen cumhuriyet savcısı, söz konusu talimatlara cevaplarının beklenmesine ve tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar verilmesini talep etti.
 
Cumhuriyet savcısının mütalaasının ardından söz verilen sanık avukatları da müvekkillerinin tahliyesini istedi.
 
Hava, İsa, Ayşe ve Fatih Palu'nun müdafisi Alper Bayrak ise ortada bir ceset olmadığı için ölüm anı ve nedeni hakkında da bilgi sahibi olunamayacağını, bu nedenle müvekkillerinin ceza almalarının mümkün olmadığını ileri sürdü.
 
Tuncer Ustael'de narsist kişilik bozukluğu olduğunu düşündüklerini belirten Bayrak, "Bu hastalığa sahip kişilerin çevresindekilerin iradesini etkileyerek istediklerini yaptırdıklarını biliyoruz. Müvekkillerim mağdur olmuştur, iradelerinin sakatlandığını düşünüyorum. Bu konuda Adli Tıp Kurumundan rapor alınmasını talep ediyoruz" diye konuştu.