18 Temmuz 2024 Perşembe / 12 Muharrem 1446

Partiler arası bayramlaşma merasimi... MHP heyeti AK Parti'yi ziyaret etti

Partiler arası bayramlaşma merasimi başladı. Bu kapsamda MHP heyeti AK Parti'yi ziyaret etti. Heyetler karşılıklı bayram tebriğinde bulundu.

AA17 Haziran 2024 Pazartesi 10:07 - Güncelleme:
Partiler arası bayramlaşma merasimi... MHP heyeti AK Parti'yi ziyaret etti

CHP ve MHP heyetleri, Kurban Bayramı dolayısıyla AK Parti'ye ayrı ayrı ziyarette bulundu.

Kurban Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arası bayramlaşmalar kapsamında AK Parti'yi CHP ve MHP heyetleri ziyaret etti. Ziyaretçiler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur ve beraberindeki heyet tarafından karşılandı.

AK Parti'yi ilk olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz başkanlığındaki heyet ziyaret etti.

Bayram tebriklerinin dile getirilmesinin ardından konuşan Belgin Uygur, Gazze'de devam eden soykırımın gölgesi altında bayramı buruk bir şekilde idrak ettiklerini belirtti.

Bayramın, Gazze ve bütün mazlum coğrafyadaki insanların kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Uygur, "Gazze'de yaklaşık 37 bin masum sivil, kadın, çocuk, katliama uğradı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde soykırımın bir an önce durması uluslararası hukukun işlemesi, insani yardımın ve Filistin'de iki devletli bir çözümün gerçekleşmesi noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz." diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz da gönüllerin, hem Türkiye'de hem de dünyada herkesin bayramları bayram tadında yaşamasını istediğini dile getirdi.

Yavuzyılmaz, Gazze konusunda CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in dünya liderlerine yaptığı çağrı ve onlara gönderdiği mektupların olduğunu anımsattı.

Liderlere gönderilen mektupların karşılık bulmaya başladığını ifade eden Yavuzyılmaz, Filistin'i tanıyan ülke sayısının daha da artmasıyla yaşanan sorunun ortadan kalkacağına inandığını vurguladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur da yaşanan Kovid-19 süreci, Ukrayna-Rusya Savaşı ve büyük yıkıma neden olan 6 Şubat depremleri nedeniyle vatandaşların fiyat artışlarından etkilendiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman "vatandaşımıza enflasyona ezdirmeyeceğiz" dediğini anlatan Uygur, şu ifadeleri kullandı:

"Vatandaşımızın şartlarının gelişmesi noktasında devlet bütün imkanlarını kullandı, bundan sonra da kullanmaya devam edecek. Ekonomik anlamda olumlu veriler gelmeye başladı. Uyguladığımız ekonomik politikanın vatandaşımıza yansıyan olumlu etkilerini görmeye başladık. Bizim kadrolarımız buna muktedir, irademiz de kabiliyetimiz de var. Vatandaşımızın refah seviyesini yükseltmek, hayat pahalılığından en az düzeyde etkilenmelerini sağlamak için bütün gayretimizle mücadelemize devam edeceğiz."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yavuzyılmaz ise "Önümüzdeki süreçte asgari ücrette iyileştirme yapılması konusunda vatandaşımızın büyük bir beklentisi var. Asgari ücretin mutlaka iyileştirilmesi gerekiyor. İyileştirilmediği takdirde biz de vatandaşımızın sesine ses olmak için sahada olacağız. Umarım bu bayramda böyle bir müjdeyi AK Parti olarak sizler tüm asgari ücretlilere verirsiniz." dedi.

- CUMHUR İTTİFAKI

AK Parti'yi ikinci olarak MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz başkanlığındaki heyet ziyaret etti.

Genel Başkan Yardımcısı Uygur, İslam aleminin, MHP camiasının ve 85 milyon vatandaşın bayramını tebrik etti.

Hac vazifesini yerine getiren vatandaşların ibadetlerinin kabul olmasını dileyen Uygur, bayramın zulüm altındaki coğrafyaların kurtuluşuna vesile olmasını diledi.

Genel ve yerel seçimleri geride bıraktıklarını anımsatan Uygur, "İlkeler ve mefkureler etrafında toplanan, odak noktası istikbal, istiklal olan Cumhur İttifakı olarak milletimizin güçlü desteğiyle, dimdik bir şekilde ülkemizi Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaştırmak için yol yürümeye devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Sadir Durmaz da Uygur'a samimi misafirperverliği için teşekkür ederek, bayramını tebrik etti.

Bayramın, Gazze başta olmak üzere zulüm altında inleyen tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Durmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye açısından bakıldığında hakikaten bu mücadeleyi en başta veren ülkemiz, hükümetimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız... Biz de parti olarak sonuna kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin bu konuda attığı adımların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da arkasında olacağız. Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır ve Türkiye'nin meselelerine sahip çıkma noktasında en küçük bir tereddüt söz konusu değildir. Seçimleri geride bıraktık. Seçimsiz bir istikrar sürecini, Türkiye'nin meselelerini ve yakın coğrafyamızdaki sorunları halletmek için bir fırsata dönüştürmek gereklidir. Bu yönde atılacak adımlara elbette sonuna kadar destek olacağız. Rabb'im ülkemize, milletimize, devletimize zeval vermesin. Bizi bir bayrama daha kavuşturan Rabb'imize sonsuz şükürler olsun."

AK PARTİ GENEL MERKEZİ'NDE SİYASİ PARTİLER ARASI BAYRAMLAŞMA

AK Parti Genel Merkezi, Kurban Bayramı dolayısıyla HÜDA PAR, Yeniden Refah Partisi, BBP, DSP, İYİ Parti ve Vatan Partisi heyetlerini ağırladı.

Parti heyetleri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur ve beraberindekiler tarafından karşılandı.

AK Parti'yi, CHP ve MHP'nin ardından HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir başkanlığındaki heyet ziyaret etti.

Karşılıklı bayram tebriğinin ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, Kurban Bayramı'nın Gazze başta olmak üzere mazlum coğrafyaların felahına vesile olmasını diledi.

HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir de Gazze'de yaşananlar ile dünyanın önemli bir süreçten geçtiğini, Türkiye'nin Gazze'yi yalnız bırakmamasının çok önemli olduğunu belirtti.

Türkiye'nin gündeminde yeni anayasanın olduğunu anımsatan Demir, "Yediden yetmişe hepimizin faydasını, gerekliliğini, ihtiyacını kabul ettiği bir çalışma. Yeni yüzyıla yepyeni bir anayasa ile başlamak hepimizin içinde bir uhde. Toplumsal mutabakatın, kardeşliğin, birliğin, beraberliğin tesisi anlamında şiddetle ihtiyaç var. Türkiye'nin cunta anayasalarıyla yönetilmesinin zamanının geçmesi gerekiyor. Bu rutini kırmamız lazım. Şeffaf, sivil, bütün aidiyetleri, farklılıkların kuşatabilen, herkesin 'işte tam bu benim anayasam' diyebileceği bir çalışmaya şiddetle ihtiyacımız var." diye konuştu.

Belgin Uygur da Türkiye'nin darbe ve cunta anayasalarından kurtulması gerektiğini vurgulayarak, bunu kimsenin inkar edemeyeceği değerlendirmesinde bulundu.

Bu noktadaki çalışmaların güncelliğini koruduğunu, son hızıyla devam ettiğini vurgulayan Uygur, şunları kaydetti:

"Fikirler, gidiş yolları farklı olabilir ama diyalog kanallarının açık tutulması, bu gibi meselelerde bence çok önemli. Türkiye siyasetinin, milletimize, milletin her bir ferdinin kendini bulacağı bir anayasa borcu var. Önümüzdeki dönemde çalışmalarımıza bütün gücümüzle devam edeceğiz."

- YENİDEN REFAH PARTİSİNİN BAYRAM ZİYARETİ

HÜDA PAR'ın ardından AK Parti'ye, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Geyveli başkanlığındaki heyet ziyarette bulundu.

Yeniden Refah Partisi camiasının, vatandaşların ve bütün İslam aleminin Kurban Bayramı'nı tebrik eden Belgin Uygur, bayramın, bütün mazlum coğrafyaların kurtuluşuna vesile olmasını diledi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Geyveli de Genel Başkanları Fatih Erbakan'ın selamını ve bayram mesajlarını getirdiklerini belirterek, heyettekileri tanıttı.

Geyveli, "90'lı yıllarda Avrupa'nın ortasında bu yaşanır mı dediğimiz bir insanlık dramının, bugün 21. yüzyılda burnumuzun dibinde yaşanması içimizi acıtıyor. İnşallah, güçlü ve ayağa kalkmış olan bir Türkiye'nin bu gibi sorunları çözmek ülkemize ve bizlere nasip olur. Bayramı istediğimiz gibi yaşayamamamızın sıkıntıları var ama inşallah bunları da ülkemiz aşar diye umut ediyoruz." ifadesini kullandı.

Hükümetten asgari ücret konusunda beklentileri olduğunu aktaran Geyveli, "Asgari ücretin yoksulluk sınırına yükseltilmesini, emekli maaşlarının asgari ücret seviyesine gelmesini temenni ediyoruz. Çiftçilerimizin üretimlerinin, alın terlerinin değerinde karşılık bulmasını ve mağdur olan kesimlerin mağduriyetinin giderilmesi noktasında yeni ek yükler, vergiler, faizlerin yükseltilmesi değil de biraz daha halka refah sağlayacak, nefes almasını sağlayacak çalışmaların yapılmasını istiyoruz." görüşünü paylaştı.

Yeni Anayasa konusundaki düşüncelerini ilgili mercilere ilettiklerini söyleyen Geyveli, bir diyalog kurulduğunu ve bunları oturup konuşmanın millet adına faydalı olacağını belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur da Türkiye'nin bütününü ilgilendiren konularda diyalog ve istişare kanallarının açık olması gerektiğine inandıklarını vurgulayarak, "Türkiye'nin bu darbe anayasasında bir an önce kurtulmaya ihtiyacı var. Aslında siyasetin, milletimizin her bir derdine borcu, inşallah önümüzdeki süreçte de bu Meclisimize nasip olur. Hep birlikte, toplumumuzun bütün kesimlerinin her bir ferdini temsil eden, her bir ferdinin kendini bulduğu bir anayasayı milletimize hep birlikte kazandırırız." açıklamasında bulundu.

Geyveli de "Sayın Genel Başkanımızın her zaman ifade ettiği gibi doğruya doğru, yanlışa yanlış. Doğru olan politikalarınızda sizin yanınızda olacağız, yanlış olanlara da eleştirilerimizi doğal olarak sürdüreceğiz." sözlerini sarf etti.

- BBP'NİN BAYRAM ZİYARETİ

Yeniden Refah Partisinin ardından AK Parti'yi, BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Emin Serin başkanlığındaki heyet ziyaret etti.

AK Parti ailesinin bayramının tebrik eden Serin, Gazze'de yaşanan soykırım nedeniyle buruk bir bayram yaşadıklarını söyledi.

Serin, gelecek haftalarda Srebrenitsa kurbanlarını ve Kerkük katliamında yaşamını yitirenleri anacaklarını belirterek, bir daha soykırımların yaşanmamasını temenni ettiklerini vurguladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur da BBP camiasının Kurban Bayramı'nı tebrik etti.

Uygur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, devletin hukukunu, mazlumların hukukunu korumaya devam edeceklerinin altını çizdi.

- DSP'NİN BAYRAM ZİYARETİ

BBP'nin ardından AK Parti, DSP Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Yumuşak ve beraberindeki heyet ile bayramlaştı.

Yumuşak, ziyarette yaptığı konuşmada, bayramın tüm dünyada sıkıntı çeken coğrafyalara barış, huzur ve saadet getirmesini diledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur da Gazze'de yaşanan soykırım nedeniyle buruk bir bayram yaşadıklarını dile getirdi.

Sığınma kamplarının bile bombalandığı bir soykırımla karşı karşıya kaldıklarına dikkati çeken Uygur, "Türkiye olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde en gür haykırışla, sonucu, bedeli ne olursa olsun bu vahşete 'dur' demeye devam edeceğiz." diye konuştu.

- İYİ PARTİ VE VATAN PARTİSİNİN BAYRAM ZİYARETLERİ

AK Parti'yi daha sonra İYİ Parti Aile ve Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kevser Ofluoğlu başkanlığındaki heyet ziyaret etti.

Ofluoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'nun, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a selamlarını ve AK Parti camiasına iyi bayram dileklerini iletmek üzere geldiklerini söyledi.

Heyetlerdeki kadın çoğunluğuna dikkati çeken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur da kadının, hayatın merkezinde olduğunu kaydetti.

Uygur, kadınların karar alma mekanizmalarında da yer almaları gerektiğini vurgulayarak, "Kadının olduğu yerde nezaket var. Kadın-erkek omuz omuza siyaseti güzelleştirip diyalog kanallarını nezaket çerçevesinde açık tutarak güçlü bir Türkiye yolunda hep birlikte yola devam ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Kadınların, nüfusun yarısını oluşturduğunu söyleyen İYİ Partili Ofluoğlu da sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma için istihdam konusunda kadın oranının artırılması gerektiğini belirtti.

AK Parti'yi Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem başkanlığındaki heyet de ziyaret ederek, Kurban Bayramı tebriklerini iletti.

  • MHP AKP ziyaret
  • Partiler bayramlaşma
  • Siyasi protokol