25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Pendik'teki yangında terör bağlantısı! Kimliği tespit edildi

İstanbul Pendik'te 3 dönümlük makilik alanın hasar gördüğü yangın sonrası gözaltına alınan şahsın, terörle bağlantısı olduğu tespit edildi.

20 Eylül 2019 Cuma 07:00 - Güncelleme: 20 Eylül 2019 Cuma 15:45
Pendik Kurtköy'de bulunan ormanlık alanda dün saat 17:30 sıralarında yangınla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı belirtildi. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada söz konusu şüphelinin terör örgütüyle bağlantısı olup olmadığının değerlendirildiği belirtildi. Ardından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den yeni bir açıklama geldi. Pakdemirli, şüpheli şahsın terörle ilişkisi olduğunu açıkladı.
 
Dün çıkan yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilmişti. Yangın yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucu kontrol altına alınmış, yaklaşık 3 dönüm makilik alan hasar görmüştü. Bugün Pendik'te orman yangını çıkardığı gerekçesiyle bir kişi gözaltına alındı.
 
KİMLİĞİ BELLİ OLDU
 
Aydos Ormanı'nda yangın çıkarmaya çalışırken duyarlı vatandaşlar tarafından görüntülenen ve ihbar üzerine yakalanan şahsın kimliği belirlendi.  Soruşturmanın kapsamlı hale getirileceği belirtilirken, 19 yaşındaki şahsın sorgusu devam ediyor.