Rabia Naz olayı son dakika nedir, neden öldü? Rabia Naz kimdir?

Rabia Naz kimdir? Rabia Naz olayı nedir, neden öldü? Rabia Naz’ın ölüm nedeni nedir? Rabia Naz intihar mı etti? AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli'nin de aralarında bulunduğu bir grup milletvekilinin imzasıyla Meclis’te araştırma talebinde bulundu. 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın şüpheli ölümün Meclis’in gündemine taşındı. Rabia Naz'ın evinin çatısının sol tarafında bulunan bahçe tarafına düşmüş olabileceği de değerlendiriliyor. Bahçe kısmındaki otların olduğu bölgede ezilmeler tespit edilmişti. Soruşturma kapsamında 60 kadar tanık dinlendi. Rabia Naz'ı ilk gören ve soruşturma kapsamında dinlenen tanıklar, eksik noktaların tamamlanması için ekip tarafından tekrar dinlenecek. İşte Rabia Naz olayıyla ilgili son dakika gelişmeleri...

20 Nisan 2019 Cumartesi  01:28 - Güncelleme: 20 Nisan 2019 Cumartesi 01:28

AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli'nin de aralarında bulunduğu bir grup milletvekilinin imzasıyla Meclis’te araştırma talebinde bulunulması vatandaşlar tarafından, “Rabia Naz kimdir? Rabia Naz olayı nedir, neden öldü?” sorularına yanıt aranmasına neden oldu. 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın şüpheli ölümün Meclis’in gündemine taşındı. Rabia Naz'ın evinin çatısının sol tarafında bulunan bahçe tarafına düşmüş olabileceği de değerlendiriliyor. Bahçe kısmındaki otların olduğu bölgede ezilmeler tespit edilmişti. Peki, Rabia Naz’ın ölüm nedeni nedir? Rabia Naz intihar mı etti? İşte ayrıntılar...

RABİA NAZ OLAYIYLA İLGİLİ SON DAKİKA GELİŞMESİ
 
11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın şüpheli ölümü Meclis gündemine taşındı. AK Parti, Meclis araştırması istedi.
 
Dilekçede, olayın tüm yönleriyle araştırılıp, kamuoyunun bilgi talebini karşılayacak şekilde şeffaflığa kavuşturulması için Meclis araştırılması açılması talep edildi.
 
11 yaşındaki Rabia Naz Vatan, 12 Nisan 2018 tarihinde Giresun'un Eynesil ilçesinde evinin önünde yaralı olarak bulunmuş, hastanede hayatını kaybetmişti.
 
Olay, yüksekten düşme ya da intihar şeklinde raporlara geçmiş ancak Rabia Naz'ın babası buna itiraz ederek, kızının trafik kazası sonucu öldüğünü, ilçedeki hatırlı kişiler tarafından faillerin korunduğunu öne sürmüştü.
 
RABİA NAZ İNTİHAR MI ETTİ?
 
Habertürk’te yer alan habere göre, Giresun'un Eynesil ilçesinde 11 yaşındaki Rabia Naz'ın ölümüne ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 60 tanık bir kez daha dinlenecek. Olay yeri incelemesi yapan polisler hakkında soruşturma başlatılırken, adli kaynaklara göre intihar düşük bir ihtimal. Giresun İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde görevli 5 kişilik polis ekibi soruşturmada görev verildi.
 
Evinin önünde yaralı bulundu, hastanede hayatını kaybetti. Soruşturma Görele Cumhuriyet Başsavcılığı'nca devam ediyor. Rabia Naz Vatan'ın ölümünün ardındaki sır perdesi aralanamadı. Soruşturma ise 1 yıldır devam ediyor.
 
TANIKLAR TEKRAR DİNLENECEK
 
Görele Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Eynesil emniyetinden ilk incelemeyi yapan olay yerinde de görev alan bir kısım polisler hakkında "görevi ihmal suçundan" olay yerinde gerekli güvenlik önlemi almadıkları, hastaneye gidip ardından olay yerine gelip inceleme yaptıkları gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında polis memurlarının ifadesi alındı.
 
Soruşturma kapsamında 60 kadar tanık dinlendi. Rabia Naz'ı ilk gören ve soruşturma kapsamında dinlenen tanıklar, eksik noktaların tamamlanması için ekip tarafından tekrar dinlenecek.
 
 
 
RABİA NAZ’IN ÖLÜM NEDEDİ NEDİR?
 
Rabia Naz'ın evinin çatısının sol tarafında bulunan bahçe tarafına düşmüş olabileceği de değerlendiriliyor. Bahçe kısmındaki otların olduğu bölgede ezilmeler tespit edildi. Düştükten sonra bahçe kısmından sürünerek binanın ön tarafına sürünerek gelmiş olabileceği de değerlendiriliyor. Ancak ayakkabısının bahçe kısmının bitiminde değil, yaralı olarak bulunduğu bölgede bulunması bu ihtimali düşürüyor.
 
Küçük kızın intihar etmiş olma olasılığı ise düşük bir ihtimal olarak değerlendiriliyor. Birisinin evin çatısından Rabia Naz'ı atmış olabilme ihtimali de değerlendiriliyor.
 
Ölüm sebebi düşme mi, trafik kazası mı, her ihtimal araştırılırken Rabia Naz'ın ölümü şüpheli bir durum olarak değerlendiriliyor. Dosyada ölüm nedenine dair her türlü ihtimal derinlemesine inceleniyor.
 
Hacettepe Üniversitesi'nin "trafik kazası sonucu ölüm bulgusu" olma ihtimaline karşı hazırlanan hukuki mütaalaya ilişkin mütalaayı hazırlayan uzmanlar dosyada tanık olarak dinlenecek.
 
Baba Şaban Vatan'ın kızına araba çarptıktan sonra metruk bir binada üzerinin temizlendiği iddiasının üzerine metruk binada bulunan kadın sıvısı ile Rabia Naz'ın DNA eşleşmesinin uyuşup uyuşmayacağına dair çalışmalar Trabzon Adli Tıp Kurumu'nca inceleniyor.
 
İstanbul Adlı Tıp Kurumu'ndan Rabia Naz'ın ölüm sebebi, evinin çatısından düşüp düşemeyeceği, trafik kazası bulgusu olup olmadığına dair rapor bekle
 

Elazığlı depremzede kadın, yardımlara ilişkin sözlerinin çarpıtıldığını söyledi

BM resmen ilan ediyor: Türkiye'nin ilk hamlesi belli oldu
BM resmen ilan ediyor: Türkiye'nin ilk hamlesi belli oldu

BM resmen ilan ediyor: Türkiye'nin ilk hamlesi belli oldu

O ismi açık açık hedef gösterdi
O ismi açık açık hedef gösterdi

O ismi açık açık hedef gösterdi

Türkiye harekat planını hazırladı... Başkan Erdoğan: Bir gece ansızın gelebiliriz
Türkiye harekat planını hazırladı... Başkan Erdoğan: Bir gece ansızın gelebiliriz

Türkiye harekat planını hazırladı... Başkan Erdoğan: Bir gece ansızın gelebiliriz

Hareketlilik uydu fotoğraflarına yansıdı
Hareketlilik uydu fotoğraflarına yansıdı

Hareketlilik uydu fotoğraflarına yansıdı