S-400'lerin teslimatında ikinci gün: Rus uçağı Mürted'de

S-400 parçalarını taşıyan bir Rus kargo uçağı daha Mürted Hava Üssü'ne indi. Milli Savunma Bakanlığı'ndan S-400 sevkiyatına ilişkin yapılan açıklamada, 'S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin sevkiyatı devam etmektedir. Bu kapsamda dördüncü uçak Mürted Hava Meydanı´na indi' denildi.

13 Temmuz 2019 Cumartesi 09:45 - Güncelleme: 13 Temmuz 2019 Cumartesi 16:48
Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin ikinci parti teslimatında ilk uçak indi. Böylece S-400 teslimatında 4. uçak Türkiye'ye gelmiş oldu.
 
Rusya S-400 hava savuma ve füze sistemlerinin birinci grup malzemelerinin ilk teslimatını dün 3 dev uçakla gerçekleştirilmişti. Bugün sabah Ankara Mürted Askeri Hava Üssü'ne yeni bir hareketlilik sabah saatlerinde başladı. Hava Savunma ve füze sistemlerinin sevkiyatlarını 10 gün kadar süreceği belirtiliyor. 
MSB'DEN AÇIKLAMA
Milli Savunma Bakanlığınca S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin sevkiyatının devam ettiği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin sevkiyatı devam ediyor.

Bu kapsamda dördüncü uçak da Mürted Hava Meydanı’na indi.

UÇAK AYRILDI
 
S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'nin teslim süreci kapsamında Mürted Hava Meydanı'na inen 4'üncü uçak, sisteme ait parçaların nakledilmesinin ardından hava meydanından ayrıldı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait tanker uçak, NATO'ya ait AWACS uçağına yakıt ikmali yaptı