28 Eylül 2020 Pazartesi / 10 Safer 1442
Gece modu

Sağlık Bakanlığı kurası isim listesi açıklandı! Sağlık Bakanlığı YHGM kura sonuçları

Sağlık Bakanlığı 3. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ile 65-72 yaş yeniden atama kurası hakkında araştırmalar hız kazandı. Sağlık Bakanlığı kura başvuruları PBS (Personel Bilgi Sistemi) üzerinden 23-30 Ekim 2019 tarihlerinde kabul edilmişti. Sağlık Bakanlığı ilk defa ve yeniden atama kurası ile 2019 yılı 65-72 yaş yeniden atama kurası 14 Kasım saat 10:00’da Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda Noter huzurunda yapıldı. Sağlık Bakanlığı kura sonuçları sorgulama sayfası yoğun bir şekilde araştırılıyor. Sağlık Bakanlığı YHGM kura sonuç isim listesine haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz.

15 Kasım 2019 Cuma  09:40 - Güncelleme: 15 Kasım 2019 Cuma 09:40
Sağlık Bakanlığı kura sonuçları sorgulama sayfası yoğun bir şekilde ziyaret ediliyor. Sağlık Bakanlığı YHGM  kura sonuç ekranı da tüm adaylar tarafından araştırılıyor. Sağlık Bakanlığı yeniden ve ilk defa atama kurası ile 65-72 yaş yeniden atama kurası bugün gerçekleştiriliyor. Sağlık Bakanlığı ilk defa ve yeniden atama kurası ile 2019 yılı 65-72 yaş yeniden atama kurası 14 Kasım saat 10:00’da Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda Noter huzurunda gerçekleştirildi. Sağlık Bakanlığı kura sonuçları isim listesine haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte tüm detaylar... 
 
 
SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI
Sağlık Bakanlığı kura sonuçları sorgulama sayfası yoğun bir şekilde ziyaret ediliyor. Sağlık Bakanlığı ilk defa ve yeniden atama kurası ile 2019 yılı 65-72 yaş yeniden atama kurası 14 Kasım saat 10:00’da Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda Noter huzurunda gerçekleştirildi. Kura sonuçları ise resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. 
 

SAĞLIK BAKANLIĞI YHGM  KURA SONUÇ EKRANI

 
ATAMAYA ESAS İSTENEN BELGELER NELER?
1) Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adayların atama işlemlerinin tamamlanması için aşağıda belirtilen atamaya esas belgeler başvuru dilekçeleri ile birlikte; ilan edilen takvim çerçevesinde yerleştikleri kurumun ekte belirtilen adresinde olacak şekilde kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir.

 
a) Adli sicil durumunu beyan eden imzalı dilekçe.
 
b) Askerlikle ilişiklerinin olmadığına dair durumunu beyan eden imzalı dilekçe. (Bakaya olanların atamaları yapılmayacaktır)
 
c) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını beyan eden imzalı dilekçe.
 
d) Vesikalık fotoğraf. (son altı ay içerisinde çekilmiş 6 adet)
 
e) Mal bildirim formu.
 
f) Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta iken görevlerinden ayrılmış olanların, en son çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı hizmet cetveli.
 
g) Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli çalışanlar ve özel sağlık tesislerinde çalışanlar kurumlarıyla ilişiklerinin kesildiğine dair belge.