15 Nisan 2021 Perşembe / 3 Ramazan 1442
Gece modu

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 tercih sonuçları açıklandı! Sağlık Bakanlığı tercih atama sonuçları sorgula

Sağlık Bakanlığı tercih sonuçları az önce erişime açıldı. KPSS 2019/7 tercih sonuçları sorgulama ekranı da adaylar tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Sağlık Bakanlığı bünyesinde alınacak olan Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans mezunları için tercihler 13-19 Aralık tarihleri arasında kabul edildi. Adaylar tercih kılavuzunda yer alan nitelik kodları ve mezuniyet durumuna göre tercihlerini gerçekleştirdiler. Tercihlerin tamamlanmasının ardından gözler sonuçlara çevrilmişti. Heyecanla beklenen Sağlık Bakanlığı tercih sonuçları açıklandı.

28 Aralık 2019 Cumartesi 09:44 - Güncelleme: 28 Aralık 2019 Cumartesi 09:44

Sağlık Bakanlığı tercih atama sonuçları açıklandı. KPSS 2019/7 tercih sonuçları sorgulama ekranı da sıkça ziyaret ediliyor. Sağlık Bakanlığı'nın farklı branşlarına 13-19 Aralık 2019 tarihleri arasında tercihler gerçekleştirildi. Tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrilmişti. ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün'den Sağlık Bakanlığı tercih sonuçları ile ilgili açıklama geldi. Sağlık Bakanlığı tercih sonuçlarına dair tüm detaylar haberimizde..


SAĞLIK BAKANLIĞI TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Sağlık Bakanlığı tercih sonuçları erişime açıldı. 

 

KPSS 2019/7 TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

 

 

SAĞLIK BAKANLIĞI YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Yerleşme bilgileri ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kurumlara başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden öğreneceklerdir.

 

 

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI TERCİHLERİ YAPILDI

Adaylar, tercihlerini 13-19 Aralık 2019 tarihleri arasında yapabilecekler. Tercih işlemleri, 19 Aralık 2019 tarihinde saat 23.59'da sona erdi.

 

 

ÖSYM'den yapılan açıklamada “Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2019/7 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.” denildi.

 

SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların atama işlemleri, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacaktır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.