25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Sakarya'da denize giren 4 kişi boğuldu

Sakarya'nın Karasu, Kocaail ve Kaynarca ilçelerinden kötü haber geldi.

Zafer TOKUŞ/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA) 29 Temmuz 2014 Salı 07:00 - Güncelleme: 29 Temmuz 2014 Salı 17:14
SAKARYA'nın Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde dün ve bugün denize giren 4 kişi  boğularak öldü. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı cankurtaran ekipleri tarafından 362 kişinin kurtarıldığını açıkladı.
 
İstanbul'dan, Sakarya'nın Kocaali İlçesine bayram tatiline gelen 16 yaşındaki Yiğit Çitçioğlu, dün öğle saatlerinde Alandere mevkiinde serinlemek için denize girdi. Ancak denizde yüzen genç suda batıp çıkmaya başladıktan sonra suda kayboldu. Talihsiz gencin cansız bedeni olay yerine gelen kurtarma ekipleri tarafından sudan çıkartılarak ailesine teslim edildi.
 
Yine Kocaali İlçesi'nde dün akşam saatlerinde denize giren 6 yaşındaki Mert Sinan bir anda gözden kayboldu. Yakınlarının cankurtarana bilgi vermeleri üzerine yapılan arama sonrasında talihsiz gencin  cansız bedenine ulaşıldı.
 
İKİ KARDEŞ ARANIYOR
 
Karasu ilçesinde ise tatil için ilçeye gelen 15 yaşlarındaki Ali ve Salih Ozan kardeşler serinlemek için girdikleri Karadeniz'de dalgalara kapılarak çırpınmaya başladı. İki kardeş bir süre sonra suda kayboldu. 
 
Arama kurtarma ekipleri iki kardeşi bulmak için kıyı şeridinde ve açıklarda zodyak botlarla arama çalışmalarını sürdürüyor.
 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı Cankurtaran ekibinin amiri Şaban Küçükosman; Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde yaklaşık 47 kilometrelik sahil şeridinde son 36 saat içerisinde 4 kişinin boğularak can verdiğini ve  362 kişinin denizden kurtarıldığını söyledi. 
 
 
Küçükosman sahil şeridinde 30 kişilik ekiple 5 jet ski ve 16 gözetleme kulesinde görev yaptıklarını söyledi.