18 Mayıs 2021 Salı / 6 Sevval 1442
Gece modu

Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı! Esed'in generali Rahmun ve yüzlerce militanı öldürüldü

TSK'nın Halep'e yaptığı hava saldırısı sonucunda aralarında Tuğgeneral Burhan Rahmun'un da bulunduğu rejim askerleri öldürüldü.

Star.com.tr28 Şubat 2020 Cuma 22:52 - Güncelleme: 28 Şubat 2020 Cuma 23:13

Türk Hava Kuvvetlerinin Halep’e yaptığı hava saldırısı sonucunda aralarında Tuğgeneral Burhan Rahmun’un da bulunduğu yüzlerce rejim unsurnun öldürüldüğü iddia edildi.

TSK'ya ait SİHA’ların Cebel el-Zaviye'nin doğusunda üst düzey rejim askerlerinin de bulunduğu bir askeri toplantıya hava saldırısı düzenlediği ve Esed rejiminin 124. Alay komutanı Burhan Rahmun'la beraber yüzlerce rejim unsurunun öldürüldüğü iddia edildi.

Rudaw English'in iddiasına göre Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait SİHA'lar Halep'te üst düzey rejim askerlerinin olduğu bir toplantıyı vurdu ve 124. Alay komutanı Tuğgeneral Burhan Rahmun'u öldürdü.

TSK tarafından etkisiz hale getirilen rejim komutanları

Alçak saldırıdan sonra TSK'nın SİHA'lar ile yaptığı saldırılarda yüzlerce rejim unsuru öldürüldü. Esed'e en ağır darbe Halep ve çevresinde öldürülen üst düzey rejim komutanları oldu. 

Etkisiz hale getirilen bazı rejim  komutanlarının isimleri yayınlandı. İddiaya göre Tümgeneral Burhan Rahmoun, Tuğgeneral İsmail Ali , Tuğgeneral Nasr Dawey. Albay Mazen Farwati etkisiz hale getirildi