08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Şişli Belediyesi'nde silah sesleri

Şişli Belediyesine akşam saatlerinde gelen eski çalışan S.Ö. silahlı eylem yaptı.

26 Aralık 2013 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 26 Aralık 2013 Perşembe 19:39
Maddi sıkıntı çektiği için bir yetkiliyle görüşmek istediğini söyleyen şüpheli "Mesai bitti herkez çıktı" cevabı üzerine silahını çekerek bina içinde 5 el ateş etti. Binanın giriş katında veznelerin olduğu bölümde yaklaşık bir saat boyunca elinde silahla bekleyen ve zaman zaman havaya ateş etmeyi sürdüren S.Ö. polisler tarafından ikna edildikten sonra gözaltına alındı.

Esentepe'de bulunan Şişli Belediyesine ait binada saat 17.00 sıralarında meydana gelen olayda daha önceden şoför olarak çalışan S.Ö. kapıda bulunan güvenlik görevlilerine belediyeden bir yetkili ile görüşmek istediğini söyledi. Güvenlik görevlilerinin Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün binada olmadığını diğer yetkililerinde mesai bittiği için binadan ayrıldığını söylemesi üzerine silahını çeken S.Ö. 5 el ateş ederek binanın giriş katındaki emlak vergilerinin tahsil edildiği veznelerin olduğu bölüme geçti.

Burada mutlaka bir yetkiliyle görüşmek isteğini tekrarlayan S.Ö. elindeki silahı zaman zaman ateşleyerek beklemeye başladı. Yetkililerin polise haber vermesi üzerine Şişli Belediye Binasi önünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Polis üst katlarda eylemden haberi olmayan çalışanları uyararak binayı boşalttı. Daha sonra polis ekipleri tarafında yaklaşık yarım saat süren çaba sonucu S.Ö. silahını teslim ederek polislere teslim edildi.

Teslim olduktan sonra bekleme salonunda bulunan banklara oturan S.Ö.'ün bir süre daha sakinleşmesi beklendi. Daha sonra S.Ö. polis ekipleri tarafından Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Yetkililer S.Ö'nün bir süredir maddi sıkıntı çektiğini bu nedenle bunalıma girdiğini söylediler. Olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğü öğrenildi.