25 Haziran 2022 Cumartesi / 26 Zilkade 1443

TCDD personel alımı ne zaman? TCDD işçi alımı şartları neler?

TCDD personel alımı ne zaman yapılacak herkes tarafından merak ediliyor. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü KPSS şartı aramadan işçi alımı yapacağını açıkladı. Bunun üzerine tüm TCDD personeli olmak isteyenler araştırmalara başladı. Peki, TCDD işçi alımı 2019 ne zaman? TCDD işçi alımı şartları neler? TCDD personel alımı şartları gibi detayları sizler için derledik...

5 Nisan 2019 Cuma 09:30 - Güncelleme:
TCDD personel alımı ne zaman? TCDD işçi alımı şartları neler? sorularının yanıtları heyecanla araştırılıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü bugün toplamda 356 işçi alımı yapacağını açıkladı.  Bu açıklamanın üzerine gözler hemen son dakika haberlerine çevrildi. TCDD'de görev almak isteyen vatandaşlar TCDD personel alımı şartları, TCDD işçi alımı ne zaman gibi sorularına yanıt aramaya başladılar. TCDD personel alımı hakkında merak edilenleri sizler için derledik.. 
 
TCDD İŞÇİ ALIMI 2019! 
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama kapsamında toplamda 356 personel alımı yapılacağı duyuruldu. TCDD tarafından 86 tren teşkil işçisi, 42 demir yolu yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demir yolu hattı bakım onarımcısı ve 40 liman vinç operatörü istihdam edilecek.
 
TCDD PERSONEL ALIMI ŞARTLARI!

TCDD'nin Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, TCDD iş yerlerinde belirsiz süreli iş sözleşmesiyle işçi istihdam edilecek.
 
Kurumun iş gücü talepleri, 9-15 Nisan'da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayımlanacak. Erkek olma şartı aranan ve 36 yaşından gün almamış adaylar, İŞKUR'da yayımlanan ilanlardan sadece birine başvuru yapabilecekler. işçi alımlarında KPSS şartı aranmayacak.