28 Eylül 2020 Pazartesi / 10 Safer 1442
Gece modu

Terörden arındırılan bölgelerin doğal güzellikleri görenleri büyülemeye devam ediyor

Terörden arındırılan Hakkari'nin Kaval köyü bölgesi, el değmemiş doğasıyla görenleri hayran bırakıyor. Bölge halkı bu doğal güzelliklerin turizme kazandırılmasını istiyor.

DHA14 Eylül 2020 Pazartesi 12:52 - Güncelleme: 14 Eylül 2020 Pazartesi 12:52

Hakkari'de, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonucu terörden arındırılan Kaval köyü, el değmemiş doğası ile öne çıkıyor. Doğaseverlerin de dikkatini çeken bölge, yöre halkı tarafından 'Saklı Cennet' olarak adlandırılıyor. 

'CENNETTEN BİR KÖŞE, DOĞA HARİKASI'

Noyan, "Hakkari'de ve ilçelerinde hemen hemen her yeri gezdim ama ilk defa böyle bir şelale ile karşılaştım. Doğal güzelliği ile cennetten bir köşe, doğa harikası. Böyle muhteşem bir görüntü ile ilk defa karşılaştım. Daha önce çekimler yapıldı. Ama hiç tanıtılmadığı için bu bölge bilinmiyor. Çektiğimiz görüntülerle buranın turizme kazandırılmasını, Hakkari'nin saklı cennetinin tanıtılmasını istiyoruz. Bu bölgeler, eğer tanınırsa hem ülkemiz için hem Hakkari turizmi için son derece önlemlidir" dedi.

Hakkari'de, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonucu terörden arındırılan Kaval köyü, el değmemiş doğası ile öne çıkıyor. Doğaseverlerin de dikkatini çeken bölge, yöre halkı tarafından 'Saklı Cennet' olarak adlandırılıyor. Sağlanan huzur ortamı ile birlikte bölgeye iki arkadaşıyla giden doğa fotoğrafçısı Emin Noyan, keşif yaparken köyün yakınında bir şelale olduğunu fark etti. Şelalenin Antalya'daki Düden Şelalesi'ne benzediğini belirten Noyan, Hakkari'de keşfedilmemiş birçok yerin olduğunu söyledi.