7 Aralık 2023 Perşembe / 25 CemaziyelEvvel 1445

Fethullah Gülen'in yeğeni darbe girişimiyle ilgili soruya cevap vermedi

İzmir'de, FETÖ lideri Fethullah Gülen'in yeğeni Mehmet Mezher Gülen hakkında 'Silahlı terör örgütü yöneticiliği' suçundan 22.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması görülürken, ilk defa hakim karşısına çıkan Mehmet Mezher Gülen, hakimin '15 Temmuz darbe girişimiyle Fetullah Gülen'in bir alakası var mı?' sorusu üzerine, 'Bununla ilgili çok şüphe ve şaibe var. Yargılanmam ile ilgili bir durum olmadığından bu konuya girmeyeceğim' dedi.

İHA22 Şubat 2017 Çarşamba 07:00 - Güncelleme:
Fethullah Gülen'in yeğeni darbe girişimiyle ilgili soruya cevap vermedi
İzmir 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesinin duruşma salonu olmadığı için Sosyal Tesisler Konferans Salonu'nda görülmeye başlanan davaya FETÖ lideri Fethullah Gülen'in yeğeni tutuklu sanık Mehmet Mezher Gülen ile birlikte 13 tutuklu sanık, sanıkların avukatları ve sanıkların yakınları katıldı. Hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün 'Okul ve dershaneler Türkiye sorumlusu' ve Fethullah Gülen'in yeğeni Mehmet Mezher Gülen hakkında 'Silahlı terör örgütü yöneticiliği' suçundan 22.5 yıla kadar ve 13 sanık hakkında 'Silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası isteniyordu.
  
Darbe girişimine yanıt vermedi
 
Hakimin "15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili  Fethullah Gülen'in bir alakası var mı?" sorusu üzerine sanık Mehmet Mezher Gülen, "Bununla ilgili çok şüphe ve şaibe var. Yargılanmam ile ilgili bir durum olmadığından bu konuya girmeyeceğim" dedi.