04 Ağustos 2020 Salı / 13 ZilHicce 1441
Gece modu

Tevfik Göksu'dan İBB'ye ağaç tepkisi: Kendi kendilerine mi ceza yazacaklar!

Florya sahilinde bulunan ağaçların İBB ekipleri tarafından kesilmesinin ardından konuyla ilgili yapılan açıklamaya İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu tepki gösterdi. Göksu, 'İBB Biz kesmedik ceza yazacağız demiş' ancak, kesen arkadaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları. Kendi kendilerine mi ceza yazacaklar?' ifadelerini kullandı.

DHA29 Temmuz 2020 Çarşamba 08:58 - Güncelleme: 29 Temmuz 2020 Çarşamba 08:58

Florya sahilinde bulunan ağaçların kesildiği görüntüleri sosyal medya platformu Twitter'dan paylaşan İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Florya sahilindeki ağaçların bugün İBB ekipleri tarafından kesilmesinin umarım mantıklı bir açıklaması vardır. İBB Biz kesmedik ceza yazacağız demiş ancak, kesen arkadaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları. Kendi kendilerine mi ceza yazacaklar?" ifadelerini kullandı.

İŞÇİLER KENDİ İRADELERİYLE AĞACI KESMİŞ!

İBB konu ile ilgili yaptığı açıklamada kesilen ağacın yerine aynı nitelikteki bir ağacın dikileceğini belirterek, "Anroşmanlar üzerinde yabani ot veya çalı tarzı bitkilerin çıkması hem estetik hem de teknik açıdan istenmemektedir.Bu gerekçelerden dolayı alanda yabani ot temizliği yapan yüklenici firma işçileri, anroşman üzerindeki söz konusu ağaca yanlışlıkla zarar vermişler; verdikleri zarar sonrası ağacın kurtulmayacağını düşünerek kendi iradeleriyle ağacı kesmişlerdir. Bu olayla alakalı kurumumuzun herhangi bir talimatı ve tasarrufu bulunmamaktadır. Bu olaya sebebiyet veren yüklenici firmaya gerekli cezai işlem uygulanacak olup aynı nitelikteki ağaç yerine en kısa sürede dikilecektir" denildi.