1 Temmuz 2022 Cuma / 2 ZilHicce 1443

Tıp fakültesi kazandığını çalıştığı pazarcı tezgahında öğrendi: İlk gördüğümde ağlamaklı oldum

Tokat'ta haftanın iki günü kuzeninin pazar tezgahında çalışarak hem üniversite sınavlarına hazırlanana Melih Buğra Ertek (19) Tıp Fakültesini kazandığını da pazarcı tezgahında çalışırken öğrendi. Ertek, 'İlk gördüğümde tüylerim diken diken oldu. Ağlamaklı oldum. Bir garip oldum.' dedi.

DHA27 Ağustos 2020 Perşembe 14:48 - Güncelleme:

Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan Murat ve Hakime Ertek çiftinin, 2 çocuğunun büyüğü olan Melih Buğra Ertek, haftanın iki günü kuzeni Akın Ertek'in pazar tezgahında çalışarak hem üniversite sınavlarına hazırlandı hem de harçlığını çıkarttı. Sınavdan sonra da pazar tezgahında çalışan Ertek, dün tercihlerin açıklanmasının ardından cep telefonu ile ÖSYM'nin sitesine girerek Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandığını öğrenince, büyük sevinç ve heyecan yaşadı.

'TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU'

Haftanın iki günü kuzenin yanında çalıştığını söyleyen Ertek, "Oradan arta kalan günlerinde evde kendim dersimi çalışıyordum. Bu şekilde kazandım. Üniversiteyi kazandığımı tezgahta müşteriye bakarken öğrendim. Telefonuma bir arkadaşımdan bildirim geldi. Bana sonuçların açıklandığını söyledi. Girdim baktım. Tıp kazandığımı öğrendim. Çok mutlu oldum. Aileme haber verdim. Oradaki ağabeylerimle ve kardeşlerimle paylaştım. İlk gördüğümde tüylerim diken diken oldu. Ağlamaklı oldum. Bir garip oldum" dedi.

Pandemi nedeniyle yakın illerde tercih yaptığını kaydeden Ertek, "Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine gideceğim. Tercihleri yaparken bu pandemiden dolayı Tokat çevresini yazdım. Tokat geldi. Tokat'ın eğitimin güzel olduğunu duymuştum o yüzden de sevindim. Mutlu oldum. Çalışırken düzenli hazırlandım. İlk önce konuyu öğrendikten sonra soru bankasına geçerek çalıştım. Konular bittikçe insanın ders çalışma isteği artıyor. Sınava çalışacak olanların ise verimli çalışmalarını tavsiye ederim" ifadelerini kullandı.