06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

TRT'nin Ulus yerleşkesi ve Digitürk binasını işgal girişimi davası

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk binasını işgal ederek ele geçirmeye çalıştıkları iddiasıyla 57’si tutuklu 96 sanığın yargılandığı davanın duruşması, 11 Aralık'a ertelendi.

AA26 Eylül 2017 Salı 07:00 - Güncelleme: 26 Eylül 2017 Salı 18:13

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, Vodafone Arena Stadı ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirip TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk binasını işgal ederek ele geçirmeye çalıştıkları iddiasıyla 57’si tutuklu 96 sanığın yargılandığı davada, tüm tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar verildi.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki binada yer alan salonda İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yapılan duruşmada, sanıkların ve avukatların dosyaya gelen evraka ve müdahillik taleplerine ilişkin görüşleri alındı.

Talepleri değerlendiren mahkeme, ara kararında, TRT Genel Müdürlüğü’nün davaya müdahillik talebinin kabulüne karar verdi.

Mahkeme heyeti, sanıkların ve avukatlarının keşif, tanık dinleme ve suç duyuruları talepleri ile tutuksuz sanıkların adli kontrol uygulamasının kaldırılması taleplerinin reddine hükmetti.

Tüm tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına hükmeden mahkeme, olay gününe ilişkin bilirkişi raporunun beklenmesini kararlaştırdı.

Duruşma, 11 Aralık'a ertelendi.