05 Ağustos 2020 Çarşamba / 15 ZilHicce 1441
Gece modu

Trump adına açılmış sahte hesabı gerçek sandılar! İsmail Küçükkaya canlı yayında böyle rezil oldu

Başkan Erdoğan'ın Londra'da liderlerle bir araya geldiği fotoğrafı, 'İki Türk, bir Alman ve bir Napolyon' şeklinde paylaşan parodi hesap, sosyal medyaya damga vurdu. Trump adına açılan parodi hesabı gerçek zanneden gazeteciler ise Başkan Trump'ın hesabı zannederek atılan twiti paylaşmaya başladı.

TM Dijital Haber Merkezi04 Aralık 2019 Çarşamba 13:25 - Güncelleme: 04 Aralık 2019 Çarşamba 13:39
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Londra'da NATO Zirvesi kapsamında dün akşam saatlerinde İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Almanya Başbakanı Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile bir araya geldi.
 
Toplantının ardından dört lider kamera karşısına geçerek poz verdi. Söz konusu fotoğrafı, "İki Türk, bir Alman ve bir Napolyan" şeklinde paylaşan ABD Başkanı Donald Trump adına açılmış parodi hesap sosyal medyaya damga vurdu.
 
Fox TV'nin öne çıkan "gazetecisi" İsmail Küçükkaya, paylaşımı gerçek zannederek sabah yayınlanan programında söz konusu paylaşıma geniş yer verdi.
 
 
Parodi paylaşımı araştırmadan paylaşan bir diğer isim ise Mine Kırıkkanat oldu. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Kırıkkanat, "Adam anlamış fıkrayı." ifadelerine yer verdi.
 
 
Söz konusu paylaşıma atlayan bir diğer isim ise "gazeteci" Amberin Zaman oldu. Twitter hesabından parodi hesabı paylaşan Amberin Zaman, "Paha biçilemez." ifadelerine yer verdi.
 
 
GAZETECİ NEDİM ŞENER'DEN TEPKİ
 
Söz konusu parodi hesabın paylaşımını gerçekmiş gibi paylaşan gazetecilere tepki gösteren Nedim Şener ise, "Mesleği gerçeği aktarmak olan gazeteciler hesap adını kontrol etmek zahmetine bile girmeden sahte mesajı paylaşıyorsa, okurları izleyicileri ne yapsın..." dedi.