21 Eylül 2020 Pazartesi / 3 Safer 1442
Gece modu

VGM burs sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor

VGM burs sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı tüm öğrenciler tarafından merak ediliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs sonuçları sorgulama ekranı da sıkça ziyaret ediliyor.

22 Kasım 2019 Cuma  16:43 - Güncelleme: 22 Kasım 2019 Cuma 16:43
VGM burs sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı yoğun bir şekilde araştırılıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs sonuçları sorgulama ekranı da sıkça ziyaret ediliyor.
 
VGM BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? 
VGM burs sonuçları henüz açıklanmadı. VGM burs sonuçları açıklanır açıklanmaz haberimizin içerisine eklenecektir. 
 

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VGM BURS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI 

 

VGM BURS BAŞVURUSU 2019-2020 NASIL YAPILIR? 
2019 - 2020 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitesi üzerinden alınacaktır.
 
Geçtiğimiz eğitim dönemlerinde sosyal medyada ve internette Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı görülmüştür. Bu nedenle bu türden sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi ve Genel Müdürlüğümüz bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.
 
Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.
 
Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.