19 Ağustos 2022 Cuma / 22 Muharrem 1444

Yangın çıkan binada can pazarı

İstanbul Esenler Mimar Sinan Mahallesi'nde 5 katlı binanın 3. katında yangın çıktı. Dairelerde oturanlar mahsur kaldı. Dairede mahsur kalan küçük çocuk, yerde açılan battaniyeye atılarak kurtarıldı.

DHA24 Şubat 2021 Çarşamba 14:44 - Güncelleme:

Esenler Mimar Sinan Mahallesi'nde saat 13.00 sıralarında 5 katlı binanın elektrik sayaçlarında yangın çıktı. Binanın 3. katında bulunan dairede anne ve 4 çocuğu mahsur kaldı. Çaresiz kalan anne, 4 küçük çocuğunu çevredekilerin açtığı battaniyelere attı. Korku dolu anlar kameraya da yansıdı. İhbar üzerine olay yerine çevre ilçelerden de olmak üzere çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekipler, bir yandan yangına müdahale ederken bir yandan da üst katlarda mahsur kalanları kurtardı. Yangın kısa sürede söndürülürken, dumandan etkilenenlere müdahalede bulunuldu. Anne ve çocukları hastaneye kaldırıldı.

"BİZ BRANDA ÇEKTİK"

Çocukları battaniyeyle kurtaran Salih Zengin, "Elektrik saatlerinde yangın çıktı. Biz yangın tüpüyle söndürdük. Çocuklar yukarda mahsur kalmıştı. Ailesi aşağıya attı. Biz burada branda çektik. Çok korkmuşlardı. Yukarıya çıktık yaşlıları indirdik. 4 çocuğu aşağıya attık. Bir çocuğun ayağı tenteye değdi. Hepimize geçmiş olsun" dedi.

"4 ÇOCUĞU KURTARDIK"

Çevrede esnaf olan Emrah Çatar, "Karşıda esnafım ben. Elektrik trafosundan ufak ufak patlamalar çıktı, ondan sonra patlamalar büyüdü. Yangından çıkan duman bütün pencereleri çıkmaya başladı. Biz de burada battaniye açmaya başladık. Allah razı olsun herkes geldi battaniye açtık, 4 tane çocuğu kurtardık. Ablayı da bir kişi kendi imkanları ile dışarı çıkarttı. Çocukların durumu iyi, ambulansa bindirdik hastaneye kaldırdılar. " diye konuştu.

"BATTANİYE ATIN DİYE BAĞIRIYORLARDI"

Binada mahsur kalanları görünce binanın içine koşup yardıma giden, Adem Sarı ise, "Binadan önce bir ses geldi koşarak kapıyı açtık, üzerime dumanlar birden geldi. Sesleri geliyordu 'Yardım edin yardım edin' diye. Bana battaniye atın diye bağırıyorlardı. Daireyi dumanlar sarınca biz de aşağıya battaniye attık. Sonra çocukları attıklarını gördüm. "dedi.