04 Mart 2021 Perşembe / 20 Recep 1442
Gece modu

Konya tenis kortuna kavuşuyor!

Selçuklu Belediyesi Konya’ya tenis kortu ve kulübünün yer aldığı nitelikli bir tesis kazandırıyor. Yapımı devam eden tenis kortunda incelemelerde bulunan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,“Tesisimizin yüzde 70’lik kısmı tamamlandı. Selçuklu’da spor altyapısı güçlenmeye devam ediyor” diyerek çalışmaların aralıksız devam ettiğinin altını çizdi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 13:34

Tenis Kortu Konya’da Bir Eksiği Tamamlayacak

Selçuklu Belediyesi’nin 5 yılda spora ciddi yatırımlar yaptığını ifade eden Başkan Altay, “Bugün 11 spor salonu, 2 yüzme havuzu ve 40’a yakın suni çim sahasıyla spor altyapısını tamamlamış bir belediyeyiz ve spor kulübümüz 17 branşta binlerce çocuğumuza ve yetişkinimize hizmet veriyor. İlimizdeki bir eksiği tamamlamak için de yeni bir proje yapıyoruz. Konya’da ilk defa bir tenis kortu ve kulübünün içinde barınacağı tesisimizin inşaatı hızla devam ediyor. yüzde 70 gerçekleştirmeye ulaştık. 2 kapalı, 4 açık korttan kafeteryalar ve restoranlardan oluşan bir kompleks inşa ediyoruz.  Böylece spor kulübümüze tenis branşı da eklenmiş olacak. Hem küçük yaşlardan itibaren çocuklarımızın tenis yapmasını hem de yetişkinlerin burada Türkiye standartlarında bir tesise kavuşmasını sağlıyoruz. Yılsonu itibariyle bu tesisimiz hizmete girecek. Böylece Selçuklu her alanda, her yaş grubundan insana hizmet edecek nitelikli tesislere sahip olurken, Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü de Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi olarak nitelikli tesislerde her yaş grubundan insana 20’ye yakın branşta hizmet vermeye başlamış olacak” diye konuştu.       

Projenin teknik detayları hakkında da bilgi veren Altay, “Yazır Mahallesi’nde 9 bin 140 metrekare alana sahip, Kapalı Tenis Kortu ve Spor Kompleksi’nde; yaz ve kış aylarında tenis oynanmasına imkân sağlayan 2’si kapalı, 4’ü açık olmak üzere toplam 6 adet tenis kortu yer alacak. 3 milyon 180 bin TL’ye mal olacak tesis de restoran ve kafeteryaların da yanı sıra 220 araçlık otopark da yer alacak” dedi.