5 Aralık 2023 Salı / 23 CemaziyelEvvel 1445

Ertuğrul özgürlüğün sesi oldu

Diriliş Ertuğrul’un başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, Bilal-i Habeşi’nin hayatını konu alan 30 milyon dolarlık Hollywood yapımı animasyon filminde ‘Bilal’i seslendirdi.

MAGAZİN SERVİSİ 8 Aralık 2016 Perşembe 07:00 - Güncelleme:
Ertuğrul özgürlüğün sesi oldu

PEYGAMBER Efendimizin ilk müezzini Bilal-i Habeşi’nin hayatını konu alan Özgürlüğün Sesi ‘Bilal’ adlı animasyon filmi, önümüzdeki ay Türkiye’de izleyicisiyle buluşacak.

Dünyanın en büyük yapım şirketlerinden Barajoun’un 30 milyon dolar bütçe ve 250 kişilik Hollywood’un dev animasyon ekibi ile hazırladığı filmde ‘Bilal’i, Diriliş Ertuğrul’un başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan seslendirecek. İngilizce dublajda Ian Mcshane, Adewale Akinnuoye ve Andre Robinson gibi Hollywood’un önemli isimlerinin yer aldığı filmin Türkçe dublajı için birçok isimle görüşüldü. Filmin başkahramanı olan Bilal için yapım şirketi Engin Altan Düzyatan ile anlaştı. Türkiye’nin en iyi seslerinden biri olan Düzyatan, filmde ‘Bilal’ karakterine ses verecek. Bilal-i Habeşi’nin çocukluğu ile başlayan ve özgürlük mücadelesinin anlatıldığı film, 500 sinemada vizyona girecek.