05 Mart 2021 Cuma / 21 Recep 1442
Gece modu

İsrail lobisinin son kurbanı: One Direction üyesi Zayn Malik

Pakistan asıllı İngiliz şarkıcı Zayn Malik, Twitter’da “Özgür Filistin” dediği için ölüm tehditleri aldı.

29 Temmuz 2014 Salı 07:00 - Güncelleme: 29 Temmuz 2014 Salı 12:57
Filistin'e destek verdiği için hakkında karalama kampanyası başlatılan ünlüler kervanına bir isim daha eklendi. 
 
One Direction topluluğunun solisti Zayn Malik, Twitter'da paylaştığı #FreePalestine (Özgür Filistin) hashtag'i nedeniyle ölüm tehditleri almaya başladı. Pakistan asıllı Britanyalı şarkıcının Twitter'da 14 milyonu aşkın takipçisi bulunuyor. 
 
21 yaşındaki Malik'in önceki akşam attığı tweet, kısa sürede 140 bin RT aldı. Ne ki, tweet'in yayılmasıyla birlikte Malik'e "Git kendini öldür" ve "Bırak seni öldüreyim" mesajları gelmeye başladı. Pek çok hayranı da Malik'e "İsrail'i kaybettiği" minvalinde tweet'ler attı. 
 
Malik'in aldığı tepkiler arasında "Böyle bir tweet atacak kadar aptal olduğunu bilseydim, seni hiç sevmezdim", "İdollerimden birinin benim ölmemi istediğini görmek kalbimi kırdı" ve "İsrail'de bu kadar hayranın varken, umurunda bile değiliz. Hayal kırıklığı içindeyim" gibi ifadeler yer alıyor. 
 
Malik, tepkilere karşın tweet'i silmedi.
 
SELENA GOMEZ DE TEHDİTLER ALMIŞTI
ABD'li şarkıcı ve oyuncu Selena Gomez de Instagram hesabından "It's About Humanity- Pray For Gaza" (Bu insanlıkla ilgili-Gazze için dua edin) yazılı bir afişi paylaşmış İsrail destekçilerinden hakaret dolu mesajlar almıştı.