22 Nisan 2021 Perşembe / 10 Ramazan 1442
Gece modu

Valide Sultan turp gibi

BEĞENİLEN televizyon dizilerinden Muhteşem Yüzyıl'da Valide Sultan'ı oynayan Nebahat Çehre'nin gençliğini canlandırırken sanatçıya bire bir benzerliğiyle dikkat çeken ve oyunculuğuyla da tam not olan Evrim Alasya, turneye geldiği memleketi İzmir'de sağlık kontrollerini yaptırdı. Uzm. Dr. Zülfikar Danaoğlu, 'Genç Valide Sultan turp gibi' dedi.

İZMİR, (DHA) 21 Kasım 2012 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 21 Kasım 2012 Çarşamba 12:00
'Ihamurlar Altında' ve 'Gönülçelen' dizilerinden sonra Muhteşem Yüzyıl'da genç Valide Sultan'ı oynayan Evrim Alasya, bu kez canlı performansla İzmirli tiyatroseverlerin karşısında. Londra'da International Shakespeare Festival'inde Shakespeare'in ünlü oyunlarından 'Antonius ile Kleopatra' ile seyirci karşısına çıkan Oyun Atölyesi kadrosunda yer alan oyuncu, gösterilerden birkaç gün erken İzmir'e gelerek ailesiyle hasret giderdi. 22-25 Kasım arasında Sabancı Kültür Merkezi'nde 4 günde sahnelenecek 6 oyun öncesinde memleketinde moral depolayan Alasya, fırsat bulup sağlık kontrolünden geçti. Alasya, İzmir Kent Hastanesi'nde Kardiyolog Uzm. Dr. Zülfikar Danaoğlu'na muayene oldu, tetkiklerini yaptırdı. Kilosuna dikkat eden, sigara içmeyen sanatçının sağlığının yerinde olduğunu belirten Uzm. Dr. Zülfikar Danaoğlu, "Korkacağı hiçbir şey yok. Tetkik sonuçları normal, dikkat et, diye uyaracağımız bir şey yok, ancak, böyle devam et, diyebiliriz. Yani genç Valide Sultan turp gibi" diye konuştu.


Öte yandan, sağlık kontrolü için geldiği hastanede hastaların, çalışanların büyük ilgi gösterip hatıra fotoğrafı çektirdiği sanatçı, yoğun çalışma temposu içinde beslenmesine, sağlığına dikkat etmeye çalıştığını söyledi. 15 yıl jimnastik yaptığını ancak çekimlerden, provalardan spor yapmaya zaman bulamadığını belirten Alasya, "Sağlık sorunum yok ama sağlık kontrollerinin önemine, gerekli olduğuna inanıyorum. Onun için check-up'tan geçtim. Sağlığım için en büyük eksiğim uzun yıllar yaptığım spordan uzak kalmak. Çok yürüyorum ama doktorum bunu disiplinli yapmam gerektiğini söyledi. Bana nabız sayısına göre bir yürüme programı verdi, bunu uygulayacağım" dedi.