25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Ethem Sancak: ''Cumhuriyet'in yönetimine girebilirim''

İşadamı Ethem Sancak, 'Cumhuriyet gazetesinin yönetimine girebilirim' açıklamasıyla şaşırttı.

27 Aralık 2013 Cuma 07:00 - Güncelleme: 27 Aralık 2013 Cuma 08:46
Ethem Sancak'ın bu sözlerini Hürriyet'ten Vahap Munyar köşesine taşıdı. Başbakan Erdoğan'la birlikte Pakistan'a giden Munyar, medya patronluğuna soyunan Sancak ile ilgili sözleri yazısının son bölümünde şöyle aktardı:

"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Pakistan gezisine katılan işadamları uçakta ve görüşme aralarında kendi aralarında renkli sohbetler yaptı.

Seyahate iş dünyasından Mehmet Büyükekşi, İbrahim Çağlar, İbrahim Burkay, Ahmet Akbalık, Latif Aral Aliş, Murat Akyüz, Rıza Nur Meral, Nail Olpak, Nezih Barut, Hamdi Akın, Ahmet Albayrak, Tayfun Demirören, Bülent Eczacıbaşı, Hüsnü Özyeğin, Zeynel Abidin Erdem, Ethem Sancak, Ali Kibar, Levent Çakıroğlu, Nihat Özdemir, Mehmet Ali Neyzi, Fuat Tosyalı ve Mehmet Ali Yalçındağ katıldı.

Akşam gazetesi ve Skytürk'ü alan Ethem Sancak, sohbetlerde medya patronluğuna döndüğü üzerinde durdu: Artık Cumhuriyet gazetesinin yönetim kuruluna da girebilirim.

O nereden çıktı?

Çukurova Grubu'nun Cumhuriyet gazetesinde hissesi vardı. Akşam-Skytürk'le birlikte o hisseler de bana geçti. Cumhuriyet gazetesine yönetim kurulu toplantılarına katılmak istediğimi bildirdim.