Gelinim Mutfakta kim birinci oldu?

Gelinim Mutfakta’dan bu hafta iki birinci çıktı.

21 Ocak 2019 Pazartesi  09:42 - Güncelleme: 21 Ocak 2019 Pazartesi 09:42

Gelinim Mutfakta 18 Ocak Cuma günü yayınlanan bölümüyle haftanın finalini yaptı. Beş bilezik altın için yarışan gelinler, bu kez sürpriz bir sonuçla karşıladı. Gelinim Mutfakta’dan bu hafta iki birinci çıktı.  Gelinim Mutfakta 220. bölümüyle bir haftayı daha geride bıraktı. 44’üncü haftanın son gününe Nilgün Hanım’ın verdiği puanlar damga vurdu. Ezgi, Nilgün Hanım’ın iki kere 1 puan kullanmasına. “Benim kaderimle oynadınız.” sözleriyle tepki gösterdi. Gün sonu değerlendirmesinde iki yarışmacı gelin aynı puanları topladı ve altınlar bölüşüldü.

Gelinim Mutfakta’nın 18 Ocak tarihli bölümünde Nilgün-Yağnur İşçiler, Songül -Simge Ayna, Ziyafet-Elif Yeni ve Reyhan - Ezgi Yıldırım çiftleri “Kıbrıs tatlısı” tarifi ile yarıştılar.

Gün değerlendirmesi sonunda; 5 puan toplayan Simge sonuncu oldu. 17 puanla gün birincisi olan Yağnur ise çeyrek altını almaya kazandı. Tüm haftanın totalinde Yağnur ve Simge son ikiye kaldı. 47 puan toplayan Simge ve kayınvalidesi Songül yarışmadan elendi. 64 puan toplayan Yağnur, elenmekten kurtuldu. Sina ve Ezgi ise haftanın birinciliğini paylaştı. Yarışmacılara iki seçenek sundu: Kura çekilecekti veya altınlar bölüşülecekti. Birinciliği paylaşan ikili, altın bilezikleri de bölüştü. İkişer altın nedeniyle gelinler, önümüzdeki hafta altı bilezik için yarışacak.

Gelinim Mutfakta yarışmasında 5 bileziğin sahibi olan haftanın birincisi merak ediliyor. Final bölümünde elenen isim de belli oluyor. Gelinim Mutfakta adlı heyecan dolu programda yarışmacılar kıyasıya rekabet ediyor. Gelinim Mutfakta 44.haftanın dördüncü bölümünü tamamladı. Program sunucusu Fatih Ürek’in ufak bir kaza atlattığı Gelinim Mutfakta’nın son bölümünde; Ezgi, Mezdeke ekibine alınmayan Nilgün Hanıma, Fatih Ürek'in de dahil olduğu özel bir dans organize etti.

Eski yarışmacılardan Başak ve Yasemin, Yağnur'a destek mesajı gönderiyor! Sina'nı kaynanası Songül Hanım, bu mesaj üzerine Reyhan Hanımı mesaj organizasyonunu ayarlamakla suçladı. Nilgün Hanım ve Songül Hanım arasında gergin anlar yaşandı.

GELİNİM MUTFAKTA KİM ELENDİ?

Gelinim Mutfakta her hafta gerginlik dolu finallere sahne oluyor. Haftanın birincisi ve elenen isimler Gelinim Mutfakta haftanın finalinde açıklanıyor. Gelinim Mutfakta yarışmasının 4-18 Ocak tarihli bölümünde haftanın birincisi olarak 5 adet altın bileziği kazanan isim 18 Ocak 2019 Cuma günü açıklanacak.

GELİNİM MUTFAKTA SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Gelinim Mutfakta’nın 17 Ocak tarihli bölümünde Nilgün-Yağnur İşçiler, Songül -Simge Ayna, Ziyafet-Elif Yeni ve Reyhan - Ezgi Yıldırım çiftleri “zeytinyağlı patlıcan sarma” tarifi ile yarıştılar.

Değerlendirme sonunda; Simge ve Yağnur 10 puanla gün sonunculuğunu paylaştı. 16 puan toplayan Ezgi , çeyrek altını almaya hak kazandı, 14 puan toplayan Sina ise ikinci oldu.

Öğretmenlerden koronavirüs ile mücadele için kolları sıvadı

'Uçak gemisi krizi' istifası
'Uçak gemisi krizi' istifası

'Uçak gemisi krizi' istifası

Fatih Portakal düğmeye bastı, FETÖ harekete geçti
Fatih Portakal düğmeye bastı, FETÖ harekete geçti

Fatih Portakal düğmeye bastı, FETÖ harekete geçti

Uçaklar havalandı
Uçaklar havalandı

Uçaklar havalandı

Alphabet'in sivrisinekleri tarih yazacak! İlk testler 'mükemmel'
Alphabet'in sivrisinekleri tarih yazacak! İlk testler 'mükemmel'

Alphabet'in sivrisinekleri tarih yazacak! İlk testler 'mükemmel'