09 Ağustos 2020 Pazar / 19 ZilHicce 1441
Gece modu

Hadi İpucu sorusu ve cevabı nedir?

Hadi İpucu sorusu ve cevabı nedir? Hadi İpucu 17 Ocak sorusu Zagor'un dostu ve yardımcısının adı nedir Güncel hadi joker kodu açıklandı mı?

19 Ocak 2019 Cumartesi  14:24 - Güncelleme: 19 Ocak 2019 Cumartesi 14:24

Hadi ipucu sorusu yayınlandı. Hadi tarafından bugün 12.30'da yapılacak yarışma için ipucu sorusu bir çizgi karakterden geldi. Ülkemizde 1962 yılında yayınlanmaya başlayan Baltalı İlah ve Zagor Tenay çizgi roman karakteri Zagor'un dostu ve yardımcısının adı soruldu. Hadi ipucu sorusu belirlendi.

Hadi İpucu sorusu aşağıdaki fotograftaki konu ile ilgili. Hadi bilgi yarışması birbirinden renkli birbirinden eğlenceli yarışmalar düzenlemeye devam ediyor. Ayrıca fizy uygulamasının sponsorluğunda yapıcalak yarışma ödül dağıtmaya devam edecek.

17 OCAK HADİ İPUCU SORUSU CEVABI

Hadi ipucu sorusu: Zagor'un dostu ve yardımcısının adını hatırlıyor musun?

Ödüllü sosyal ağ yarışması Hadi, giderek takipçi ve katılımcı sayısını yükseltiyor. Her gün 20.30'da yayına başlayan Hadi, hafta içi günlerinde ayrıca 12.30'da da yapılıyor.

Bugünkü (17 Ocak) Hadi'nin ipucu sorusu yayınlandı. Soruda Mister No’nun senaristi ve çizeri tarafından tasarlanan ve 1962 yılında ülkemizde yayınlanmaya başlayan çizgi roman kahramanı Zagor Tenay'a ilişkin bir ipucu verildi. Hadi'nin resmi sosyal ağında paylaşılan bilgide, "Zagor’un şimdiye kadar üç sinema filmi uyarlaması yapılmıştır ve bu üç film de Türkiye’de çekilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Darkwood isimli düşsel bir ormanda yaşayan Zagor'un yardımcısı Çiko'dur. Çiko, Meksikalı bir soyludur ve tam adı "Cico Felipe Cayetone Lopez Martinez ve Gonzales"tir.

Zagor, ABD'nin Pennsylvania eyaletinin kuzeyindeki Darkwood adlı düşsel bir ormanda yaşar. Asıl adı Patrick Wilding olan Zagor, henüz küçük bir çocuk iken anne-babası Darkwood yakınındaki evlerine Salomon Kinsky tarafından kışkırtılan Kızılderili Abenaki kabilesinin düzenlediği saldırıda öldürülür. Zagor nehre atlar, bir süre sürüklenir, daha sonra Nathaniel Fitzgeraldson (Fitzy) adındaki bir avcı tarafından fark edilerek kıyıya çıkarılır ve büyütülür. Fitzy ile geçirdiği yıllar boyunca avlanmasını ve balta fırlatmasını öğrenir. Ancak intikam ateşi de yüreğini kavurmaktadır. Bir gün Salomon Kinksy'nin yerini öğrenir ve intikamını almak için Fitzy'den ayrılır. Gerçekleştirdiği bir baskınla Salomon'u ve beraberindeki kızılderilileri öldürür. Ancak bu esnada Salomon'un babasını öldürme sebebini de öğrenir.

Evlenmeden önce orduda rütbeli bir subay olan baba Wilding, Abenaki Kızılderililerine bir katliam gerçekleştirmiştir ve kendisinden de bunun intikamı alınmıştır. Karışık duygular içindeki genç Patrick uzun süre kendini toplayamaz. Bir gün ormanda kızılderili saldırısından hayatlarını kurtardığı bir cambaz topluluğu olan Sullivan'larla tanışır ve bu yeni dostları kendisine Kızılderili Algonkin Kabilesinin dilinde "Baltalı İlah" anlamına gelen "Zagor Tenay" adını verirler. Zagor sergilediği birkaç numara ile Kızılderilileri kendisinin bir yarı-tanrı olduğuna inandırır ve barışın korunması için harcadığı çabaları sonucunda Darkwood'un egemeni olup bataklıkta bir kulübe inşa ederek Çiko ile birlikte oraya yerleşir.

Zagor'un en yakın dostu Çiko, çoğu macerada onunla birliktedir. Çiko, Meksikalı bir soyludur ve tam adı "Cico Felipe Cayetone Lopez Martinez ve Gonzales"tir. Oburluğu kendisinin bir zaafıdır. İlk başta yüreksiz biri gibi görünse de yeri geldiğinde dostları için hayatını tehlikeye atmaktan çekinmez. Sevimli, esprili, kültürlü bir karakter olarak serüvenlere renk katar.

Türkiye'de 1962-1970 yılları arasında Ceylan Yayınları, 1970-1993 yılları arasında Tay Yayınları, Temmuz 1996-Ocak 2000 ayları arasında AD Yayıncılık, sonra Aksoy Yayıncılık, ve Nisan 2002'den itibaren Lâl Kitap tarafından yayınlanmıştır.