03 Mart 2021 Çarşamba / 19 Recep 1442
Gece modu

'Salak' sözü pahalıya patladı!

Sanatçı Bülent Ersoy, Show TV'de katıldığı bir programda teknik ekip ve saz sanatçılarına 'Allah belanızı versin, salak, kuş beyinliler' dedi. RTÜK de Show TV'ye 120 bin lira para cezası verdi.

26 Aralık 2013 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 26 Aralık 2013 Perşembe 11:17
RTÜK toplantısında, Show TV'de 13 Ekim gecesi yayınlanan "Bülent Ersoy Show" adlı program ele alındı. Ersoy, "Bir Ben Bilirim Bir Allah" adlı şarkıyı playback olarak okurken teknik aksaklık oldu.
 
 
Bunun üzerine Bülent Ersoy, kamera arkasında playback kaydını yürüten teknik ekip elemanlarına, "Playbacki bekledik ama içerdeki kuş beyinliler giremediler. Allah belanı versin" diye bağırdı. Saz ekibine de ''Salak'' dedi.
RTÜK raporunda ''Ersoy, mesleki hiyerarşide daha altta sınıflandırılanları aşağılamış ve açıkça onur kırıcı bir insan hakkı ihlali yapmıştır'' denildi. RTÜK üyeleri de, ''Türkçenin, düzeysiz, kaba ve argo kullanılması'' nedeniyle Show TV'ye 120 bin 834 lira para cezası verdi.
 
 
SES TEKNİSYENİ KOVULDU
 
 
Bülent Ersoy'un Show TV'deki programında başına gelen canlı yayın kazası nedeniyle bela okuduğu ses teknisyeninin işten kovuldu.
 
 
Bülent Ersoy Show TV'deki programında şarkı söylerken ses düzeninde aksaklık meydana gelince canlı yayında ses teknisyenine "Allah belanı versin, kuş beyinli" diye bağırmış, bunun üzerine program bitiminde ses teknisyeni işte kovulmuştu.
 
 
Fakat Bülent Ersoy'un duruma tepki göstermesiyle sesçi tekrar işe alındı. Ersoy'un program yöneticilerini ikna etmek için; "Kimsenin ekmeğiyle oynayamam. Çocuğu işe almazsanız şovu bırakırım." dediği öğrenildi.