02 Mart 2021 Salı / 18 Recep 1442
Gece modu

Sözcü'den skandal Egemen Bağış haberi

Mannheim Atatürkçü Düşünce Derneği'nin, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ı ağırlaması ve “Atatürk ilke ve inkılaplarını benimseyen, Türk bayrağının yanında onurla duran” biri olarak tanımlaması Sözcü'yü rahatsız etti.

STARGAZETE.COM24 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 24 Temmuz 2014 Perşembe 15:47

Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın Manheim Atatürkçü Düşünce Derneği'ni ziyaret etmesi Sözcü gazetesini rahatsız etti. Sözcü haberinde, AK Partili bir milletvekilinin Atatürkçü Düşünce Derneğini ziyaret edemeyeceğini savundu. Atatürk gibi ulusun ortak paydası olan bir ismi istismar etmeye çalışan Sözcü'nün Egemen Bağış gibi devletin önemli kademelerinde bulunmuş bir milletvekilinin Atatürkçü Düşünce Derneğini ziyaret etmesini eleştirmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Egemen Bağış ziyarette yaptığı açıklamada, “Atatürkçü Düşünce Derneği ortak paydamızdır. 10 Ağustos’ta Başbakanımız Tayyip Erdoğan yüzde 56.6 oyla ilk turda seçilecek. Biz Türkiye’de Atatürk gibi bir cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz. Aktif bir cumhurbaşkanı istiyoruz” dedi.
 
ONU SEVGİYLE KARŞILADIK
 
Egemen Bağış’ı davet eden Mannheim Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Aydın Boy ise, “Derneğin isminden de anlaşıldığı gibi, Atatürk ilke ve inkılaplarını benimseyen, Türk bayrağının yanında onurla, gururla duran her insana kapımız açık. Kendini beğenmiş, yukarıdan bakan lumpenlerin eleştirilerine bakmayız. Egemen Bağış’ı sevgi ve saygıyla karşıladık. Eğer yine bir AK Parti milletvekili gelip bizi ziyaret etmek isterse, yine ağırlarız” şeklinde konuştu.