20 Mayıs 2024 Pazartesi / 13 Zilkade 1445

KPSS Memur alımı ne zaman

Memur alımı 2018 2019 ne zaman yapılacak? KPSS memur alımı (50, 55, 60 ve 65 )puanı ile hangi branşlara yapılacak? KPSS kamu personel memur alımı şartları nelerdir? Binlerce devlet dairesinde çalışmak isteyen adaylara müjde! Memur olmak isteyenleri yakından ilgilendiren detayları haberimizde derledik. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'den düşük puan alan memur adayları 50 - 60 puan arası alım yapan kamu kurum ve kuruluşlarının yayımladığı ilanları araştırıyor.

22 Aralık 2018 Cumartesi 07:00 - Güncelleme:
KPSS Memur alımı ne zaman

Memur alımı 2018 2019 KPSS memur alımı (50, 55, 60 ve 65) personel memur alımı şartları nelerdir? Binlerce kamuda çalışmak isteyen adaya müjde! Kamu KPSS memur alımı şartları nelerdir? Düşük KPSS puanı ile alım yapan kurum ve kuruluşlar neler? Kimler KPSS memur alımına başvurabilir? Devlet kadrosunda çalışmak isteyenler düşük KPSS puanı ile alım yapan kurumları araştırmaya başladı. 

 

 

GİRİŞ SINAVI YAPILACAK!

Düşük KPSS puanı ile alım yapan birçok kamu kurumu adaylara Mülakat yani Giriş sınavı yapmaktadır. Adayların Kamu Personeli Seçme Sınavından almış oldukları puan durumuna göre yapılacak sıralama ile adayların giriş sınavı katılıp katılmayacakları belirtilecektir. Buna göre sıralama ek yüksek puandan başlamak sureti ile en düşük puana kadar kadro sayısının belirli kat sayısı kadar sınava girmeye hak kazanacaktır. Yapılacak sınav sonucuna göre ise adaylara sözlü sınav veya mülakat yapılır veya sınav sonucuna göre direk kadro işlemleri gerçekleştirilir.

 

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İlgili kamu kurumlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar öncelikle belirtilen şartları taşımak zorundadırlar. Buna göre adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranır. Buna göre adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesine göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile bağlantısı olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi nitelikler aranır.

BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR:

Yukarıdaki niteliklere ek olarak adayların pozisyonuna göre, ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans Mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak, Daha önce çalışılan Kamu Kurumu veya Kamu Kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak ve alım yapılacak pozisyona göre belirtilen nitelikleri taşımaları gerekmektedir.