19 Mayıs 2024 Pazar / 12 Zilkade 1445

PTT personel alımı ne zaman yapılacak? PTT işe alım şartları 2019!

PTT personel alımı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı merak ediliyor. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kısa adı ile PTT bu yıl KPSS'siz personel alımı yapacağını açıklamıştı. Adaylar merakla başvuru tarihinin açıklanmasını bekliyorlar. PTT 55 bin personel alımını 100. yılına kadar tamamlamayı planlıyor. PTT personel alımı ile ilgili tüm merak ettiklerinize haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. PTT işe alım şartları neler? İşte, tüm merak edilenler...

4 Nisan 2019 Perşembe 07:00 - Güncelleme:
PTT personel alımı ne zaman yapılacak? PTT işe alım şartları 2019!
 
PTT personel alımı ne zaman yapılacak? PTT işe alım şartları 2019 neler? gibi sorular en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Poste ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kısa adı ile PTT, 2019 yılı içerisinde KPSS'siz 55 bin personel alacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından memur alımı haberlerini bekleyen vatandaşlar gözlerini son dakika haberlerine çevirdiler. 2018 yılında toplam 45 bin çalışanı olan PTT'nin bu yıl 55 bin personel alımını ne zaman yapacağı merak konusu. PTT personel alımları ne zaman başlayacak? Başvuru şartları neler olacak? gibi soruları sizler için derledik. PTT personel alımı 2019 ile ilgili merak ettiklerinize haberimizden ulaşabilirsiniz. 
 

MEMUR ALIMI İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 
PTT PERSONEL ALIMI 2019
PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik mart ayında yaptığı bir açıklamada dünyanın en büyük 10 posta operatörü arasına görmek için çalışmaya devam ettiklerini dile getirmişti. Son iki yılda bunun için ciddi adımlar attıklarını ve atmaya devam edeceklerini söyleyen Bozgeyik, yatırımlar ve hizmetleri çeşitliliği artacağını da belirtmişti. Bu kapsamdaki 2019 yılı içinde posta, kargo, lojistik ve e-ticaret alanlarında çalışmalar yapılacak demişti. 
 

PTT İŞE ALIM ŞARTLARI NELER?
18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamak,
-Kamu haklarından mahrum bırakılmamak,
-Yüz kızartıcı suçlardan adli sicil kaydı bulunmamak,
-Sağlık problemi bulunmamak ve bunu belgeleyebilmek,
-Emekli olmamak,
-Daha önce çalıştığı kurum ve kuruluşlarda disiplin cezası almamış olmak,
-Yapılacak yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olmak,
-Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.
 
PTT PERSONEL ALIMI 2019 KADROLARI
-Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama)
-Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik)
-Tekniker
-Mühendis
-PTT Uzman Yardımcısı
-Avukat
-Postacı
-Mimar
-PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk)
-Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık)
-Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık)
-PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)
-PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık)
-Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı)
 
PTT PERSONEL MAAŞLARI NE KADAR?
Poste ve Telgraf Teşkilatı (PTT), memurlarının 2018 yılında aldıkları maaş ortalaması 3,300 - 3,700 arasında değişmekte. Bu maaş değişikliğinin sebebi performans sisteminin olmasıdır. 2019 yılında bu ortalama maaşlara %10 luk bir zam geleceği belirtilmiştir.