06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

Otomobil devi 823 bin aracını geri çağırdı

General Motor'un yılın başından bu yana geri çağırdığı araç sayısı 30 milyona yaklaştı

25 Temmuz 2014 Cuma 07:00 - Güncelleme: 25 Temmuz 2014 Cuma 09:29

Amerikan Otomobil üreticisi General Motors (GM),  farklı hatalardan dolayı 823 bin aracını daha geri çağırma kararı aldı.

GM'den yapılan açıklamada, 425 bin aracın hatalı koltukları nedeniyle  diğerlerinin ise sinyal lambaları, direksiyon ve askı cıvatasındaki kusurlar  nedeniyle çağrıldığı bildirildi. Geri çağrılan araçların büyük bir kısmının  ABD'de bulunduğu kaydedildi.

Bu yıl içinde şimdiye kadar  60 geri çağırma kararı alan GM'nin son  araçlarla geri çağırdığı araç sayısı 30 milyona yaklaştı. GM'in güvenlik şefi  Jeff Boyer, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Müşterilerimizin  güvenliğini tehdit edebilecek bir sorun olduğunda, kesinlikle harekete geçeriz"  ifadesine yer verdi.

Bu ayın başında 8,2 milyon aracını daha geri çağırma kararı alan  Amerikalı otomobil üreticisinin yeni bir yapılanmaya gittiği ve kapsamlı bir  güvenlik incelemesi başlattığı ifade ediliyor. GM geçen haziran ayında da  ürettiği bazı modellerdeki kontak anahtarı sorunu nedeniyle Ulusal Otoyol Trafik  Güvenliği İdaresi tarafından 35 milyon dolarlık cezaya çarptırılmıştı.