25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Ahmet Taşgetiren: Erdoğan efsanesi bitirilmek isteniyor

Usta Gazeteci ve Yazar Ahmet Taşgetiren, Söz Bitmeden programında Elif Çakır'ın konuğu oldu. Taşgetiren, operasyonların hedefinin Erdoğan efsanesini bitirmek olduğunu söyledi.

yirmidorthaber.com 26 Aralık 2013 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 26 Aralık 2013 Perşembe 17:26
Ahmet Taşgetiren'in açıklamalarından bazı satır başları:
 
 
BAŞBAKAN'IN HEDEF ALINDIĞINI GÖRMEMEK MÜMKÜN DEĞİL
 
 
Bu operasyonun sayın Başbakanı hedef aldığını görmemek mümkün değil. Onun için iç ve dış boyutu var. Onun için sayın başbakan bir istiklal mücadelesi diye tanımlıyor kendi duruş ve tarzını ve onun için bu operasyonun arkasında bulunduğu düşünülen çevrelerin çok yanlış bir yerde durduklarını, kendi varoluş misyonları ile asla bağdaşmayan bir yerde durduklarını anlatmaya çalışıyor. Şahsen ben de öyle yapmaya çalışıyorum.
 
 
ERDOĞAN EFSANESİNİ BİTİRME ÇABASI SÖZ KONUSU
 
 
Başbakan'ın etrafında dolaşan ve bir şekilde orayı vurulabilecek algısının oluşturulmaya çalışıldığı bir operasyondan söz ediyoruz. Yani Başbakan 12 ise şu an onun çevresindekilere atış yapılıyor. Recep Tayyip Erdoğan efsanesini bitirmek, tartışılabilir ve vurulabilir,dövülebilir hale getirmek, toplumda böyle bir imaj oluşturmak gibi bir çaba söz konusu.
 
 
CAMİA'DAN ARKADAŞLAR ŞUNU KENDİLERİNE SORMALI..
 
 
Başbakan Erdoğan, Gezi'den beri bu tür hamleleri Uluslararası bir komplo olarak algılıyor ve bu algıyı güçlendirecek bir çok emare var. İşte orada oldukça dramatik bir olguyu tespit etmek de gerekiyor. Bu sürecin içerisinde en baskın rolü almış arkadaşlarımız -Adını koyalım- camiadan arkadaşlar. Şunu sorabilirler, 'Başbakan niye bunu istiklal mücadelesi olarak algılıyor?' Bu sadece siyasi bir retorik midir yoksa Başbakan'ın genel olarak süreci değerlendirmesinin bir ürünü müdür?