13 Nisan 2024 Cumartesi / 5 Sevval 1445

Aliyev zaferin ardından Türkiye'de: Cumhurbaşkanı Erdoğan davet etti

Azerbaycan'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminde zafer elde eden İlham Aliyev'in ilk yurt dışı ziyareti Türkiye oldu. Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle Türkiye'ye geldi.

AHMET AKIN18 Şubat 2024 Pazar 23:36 - Güncelleme:
Aliyev zaferin ardından Türkiye'de: Cumhurbaşkanı Erdoğan davet etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ülkesinde 7 Şubat'ta icra edilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından ilk resmi ziyareti için Türkiye'ye geldi. Ziyaret Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti üzerine gerçekleşti.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev, 18-19 Şubat 2024 tarihlerinde ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir.

Ziyaret, Azerbaycan'da 7 Şubat'ta icra edilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından Sayın Aliyev'in ikili düzeydeki ilk yurt dışı ziyaretini teşkil edecektir.

19 Şubat Pazartesi günü yapılacak görüşmelerde, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ikili ilişkiler tüm veçheleriyle gözden geçirilecek, iş birliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacaktır.

Görüşmelerde ikili münasebetlerin yanı sıra, güncel bölgesel ve küresel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  • cumhurbaşkanı erdoğan
  • aliyev
  • başkan erdoğan