13 Nisan 2024 Cumartesi / 5 Sevval 1445

Bakan Akar: Türkiye Yüzyılı ilerliyor ve inşallah en sonunda hedefe ulaşacağız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Türkiye Yüzyılı başladı, Türkiye Yüzyılı ilerliyor ve inşallah en sonunda hedefe ulaşacağız.' dedi.

AA26 Mayıs 2023 Cuma 23:06 - Güncelleme:
Bakan Akar: Türkiye Yüzyılı ilerliyor ve inşallah en sonunda hedefe ulaşacağız

Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesince Talas Paraşüt İniş Alanı'nda düzenlenen "Gençlik Konseri"ndeki konuşmasında, asil milleti terör belasından kurtarmakta kararlı olduklarını belirtti.

Büyük ve güçlü Türkiye için çalıştıklarını ifade eden Akar, pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı Seçimi'ne değinerek, "14 Mayıs'ta yapamadıklarını, yanlış yaptıklarını gördüler. Bunlar şimdi çakma milliyetçiliğe soyundular. Hepsi milliyetçi söylemler peşinde. Bunları milletimiz görüyor." diye konuştu.

Başta terörle mücadele olmak üzere 20 senede elde edilen kazanımların korunmasının önemine vurgu yapan Akar, aksi durumun yeniden annelerin gözyaşlarının akması, şehitlerin olması anlamına geldiğini anlattı.

Buna milletin tahammülünün olmadığını dile getiren Akar, "Bu milletin feraseti, bu milletin aklıselimi, bunu mutlaka anlayacak. Bunun karşılığını verecek. Nitekim 14 Mayıs'ta bunlar hüsrana uğradılar, yine uğrayacaklar." ifadelerini kullandı.

"Türkiye Yüzyılı başladı, Türkiye Yüzyılı ilerliyor ve inşallah en sonunda hedefe ulaşacağız." diyen Akar'ın yönelttiği "28 Mayıs'ta sandıklara gidiyor muyuz? Cumhurbaşkanı'mızı yeniden en yüksek oyla seçiyor muyuz?" sorusuna alandakiler "Evet" yanıtını verdi.

Konuşmanın ardından şarkıcı Ahmet Şafak sahne aldı. Konseri, Akar'ın yanı sıra AK Parti'den Kayseri milletvekili seçilen Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Murat Cahid Cıngı ve Sayın Bayar Özsoy ile MHP'den Kayseri milletvekili seçilen MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir ve Baki Ersoy ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da izledi.

Öte yandan Akar, MHP'li Özdemir ve Ersoy ile konser öncesi Belediye Durmaz İş Hanı'nda düzenlenen etkinlikte muhtarlarla bir araya geldi.