7 Ağustos 2022 Pazar / 10 Muharrem 1444

Bakan Soylu'dan Akşener'e zor soru: Kaptagonu iyi bilirdin, sahi kaç liraydı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İP Genel Başkanı Meral Akşener'in Türkiye'deki uyuşturucu kullanımıyla ilgili açıklamasına yönelik, “Tarihin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucunun kökünü kurutacağız. Meral Hanım; Oturduğun büyükelçilere Batı'nın halini bir sor. Ha unutmadan, Stajyer Bakanlığın döneminde kaptagonu iyi bilirdin. Kaç liraydı sahiden.” dedi.

IHA28 Temmuz 2022 Perşembe 23:52 - Güncelleme:

İçişleri Bakanı Soylu, İP Genel Başkanı Akşener'in İP İstanbul İl Başkanlığındaki "Anlat İstanbul" programında yaptığı konuşmada kullandığı "Bir ülkede uyuşturucu ucuzsa, bilin ki her şey tatildir. Bir ülkede uyuşturucu pahalıysa bilin ki görev yerine getirilmektedir. 100 liraya uyuşturucu satılıyorsa bu ülkede, o zaman bu uyuşturucu ucuz demektir ve bu ülkenin içine giriyor demektir ve bazıları da görevini yerine getirmiyor demektir" ifadelerine sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

"KAPTAGONU İYİ BİLİRDİN"

Bakan Soylu, şu ifadelere yer verdi:

"Meral Hanım; siyaseti yanlış öğrenmişsiniz, bunda bizim de payımız var. Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz. 'Başbakan olacağın' (!) 15 Temmuz sonrası, uyuşturucu ölümleri 941'den, 2021 sonunda 270'e düştü. Tarihin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucunun kökünü kurutacağız. Meral Hanım; Oturduğun büyükelçilere Batı'nın halini bir sor. Ha unutmadan, Stajyer Bakanlığın döneminde kaptagonu iyi bilirdin. Kaç liraydı sahiden."