25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Başbakan Erdoğan: Karabasan gibi çöktüler

Başbakan Erdoğan, 'Bunlar istiyorlar ki şehit gelsin de oradan oy alalım. Bunlar tam terör çetesi, bunlar korsan. Maalesef ülkemize adeta bir karabasan gibi çöktüler' dedi.

AA28 Aralık 2013 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 28 Aralık 2013 Cumartesi 17:02
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Orhan Polat Yağcı İlkokulu'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Daha ilk günden itibaren, hadise daha belli olmadan, işin aslı belli olmadan malum medyayı sahaya iteklediler. Önce bir algı operasyonu başlattılar" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Ne dediler? 'Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu.' Ne dediler? 'Tarihin en büyük yolsuzluğu'. İlginç olan şey şu, yargı, bir defa tertemiz, pırıl pırıl olan hakimleri savcıları tenzih ederim o ayrı bir konu, ancak devletin içerisinde parelel devlet kurmaya çalışan merciler var. Bunlar gizlilik esaslı olan belgeleri işte bu medyaya servis ettiler." şeklinde konuştu.

"Beraat-ı zimmet asıldır kaidesi var hukukta. Yani bir suç sabit olmadan siz hiç kimseyi lekeleyemezsiniz, onu suçlu durumuna düşüremezsiniz" diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Eğer siz bunları daha baştan rüşvetçi, yolsuzluğa karışmış insanlar olarak ilan etmeye kalkarsanız bu insanlar eğer masumsa, bu toplumun içerisinde vatandaşlarının, komşularının, akrabalarının yüzüne nasıl bakacak.

2 yıldır gizli tuttukları böyle bir operasyonu bir algı planlamasıyla seçimlere 3 ay kala ortaya çıkartıyorlar. Üstüne de 'terör örgütü' böyle bir yaftayı da yapıştırıyorlar, terör örgütü dediğin silahlıdır, bunların hangisi silahlı, nasıl bunu söyleyebilirsin?"

Bunlar istiyorlar ki şehit gelsin de oradan prim yapalım, oradan oy alalım. Böyle bir şey olur mu? Bunlar tam terör çetesi, bunlar korsan, korsan. Devletin içindeki o paralel yapılanmadan istifade etmek suretiyle maalesef ülkemize adeta bir karabasan gibi çöktüler."