05 Mart 2021 Cuma / 21 Recep 1442
Gece modu

'Başbakan Erdoğan'ın yanındayız'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'nin Güneysu İlçesi'nde, Belediye Başkanı Ak Partili Ahmet Minder ile bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri bir araya gelerek, 17 Aralık operasyonlarıyla ilgili açıklama yaptı.

DHA27 Aralık 2013 Cuma 07:00 - Güncelleme: 27 Aralık 2013 Cuma 12:40
Başkan Minder, asıl amacın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a kelepçe takmak olduğunu ileri sürerek, bundan böyle daha büyük kararlılıkla Erdoğan'ın yanında olacaklarını söyledi.

Güneysu Belediye'sinde yapılan toplantıda konuşan Belediye Başkanı Ahmet Minder, yolsuzluk operasyonlarının Başbakan Erdoğan'ı hedef aldığını belirterek, ülke tarihinde ender görülen büyük bir operasyon ve saldırı ile karşı karşıya bulunduklarını söyledi. Başkan Minder, saldırının hedefinde ülkenin istikrarı, ekonomik büyümesi, milletin refahı ve son dönemde yakaladığı barış ve huzur ortamının olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin son dönemlerde yaptığı uluslararası enerji anlaşmalarıyla bölgenin parlayan yıldızı olma yolunda hızlı adımlarla ilerlediğini, diğer yandan da terör sorununu çözme aşamasına geldiğini söyleyen Başkan Minder, şunları kaydetti:

"Ekonomik ve siyasi istikrarını koruyan bir Türkiye, bölge üzerinde planları ve emelleri olan ülkeleri büyük bir paniğe sevk etmiştir. Büyük Türkiye'nin önünü kesmek için seferber olan şer güçler içerdeki maşaları vasıtasıyla faaliyete geçmiş ve ülkemiz 17 Aralık operasyonu ile karşı karşıya bırakılmıştır. Hedef, ülkemizi tekrar hasta adam pozisyonunda bırakmak, Batı'ya mahkum ve İsrail'in güvenliğine hizmet eden bir Türkiye'dir. Mısır ve Suriye'den sonra Türkiye'yi de içine kapanmış bir ülke konumuna itmek suretiyle bölgenin enerji kaynaklarını sömürmek bu projeyi uygulayanların hedefidir. Mesele çok basit. Sandıkta alt edemedikleri milli iradenin temsilcisi Ak Parti ve onun Genel Başkanı, Başbakan'ımızı bu operasyon ile etkisiz duruma getirmektir."

'AMAÇ, BAŞBAKAN'A KELEPÇE TAKMAK'

Başkan Minder, "Çok değerli hemşehrimiz ve başbakanımızı ülkenin başbakanlığından uzaklaştırmak ve siyasi ve ekonomik istikrarsızlığa sürüklemek hedeflerini asla gerçekleştiremeyecekler. Bu operasyonda amaç, Başbakan'a kelepçe takmak, Başbakan'ın şahsında aziz milletimize kelepçe takmak, yargıçlar hükümeti kurmak suretiyle milli iradeyi etkisiz duruma getirmektir. Böyle bir ortamda tüm hemşehrileri olarak Sayın Başbakan'ımızın yanında ve arkasında safları sıklaştırmış olarak bulunduğumuzu ifade ediyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.