07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

Binali Yıldırım görevini Lütfi Elvan'a devretti

Görevi Lütfi Elvan'a bırakan Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım bakanlığındaki devir teslim töreninde görevi süresinde yapılan hizmetleri anlattı.

Haber726 Aralık 2013 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 26 Aralık 2013 Perşembe 15:05
YÜKSEK HIZLI TRENDE TEST SÜRÜŞÜ
 
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım bakanlığındaki devir teslim töreninde konuştu. Yıldırım,  uçağı insanların hayalinden çıkardıklarını herkesin hizmetine açtıklarını bununla birlikte Marmaray gibi bir projeyi gerçekleştirdiklerini Hızlı trende önemli adımlar attıklarını yarın da Başbakan Erdoğan ile birlikte Eskişehir İstanbul hızlı treninin test sürüşünü yapacaklarını açıkladı. 
 
 
Binali Yıldırım denizciliği, kara yolunu, iletişimi çok farklı noktaya getirdiklerini belirtirken 100 bin dolayında ulaştırma ordusu olduğunu ve halkın yüzünü ağrıtacak çalışmalar yaptıklarını,  ekibin birbirinin kuyusunu kazan değil, samimi birbirine destek olan bir ekipolduğunu söyledi.
 
 
11 YILDA YAPILANLAR İSTİKRARIN GÖSTERGESİ
 
 
"Sayın Başbakan bize güvendi yolumuzu açtı, zor zamanımızda hep yanımızda oldu, biz de ondan aldığımız güçle bu hizmetleri ve mutluluğu gururu milletimize yaşattık. Ülkemizin güven istikrarı neleri yapmaya kadir olğumuzu 11 yılda bize gösterdi. Osmanlı döneminden bugüne kadar hayal edilen, yarım yüzyıldır ihmal edilen demir yollarını ayağa kaldıran bu ekiple birlikte yer alma konumum oldu. 
 
 
Sayın başbakanın güveni ile İzmir Büyükşehir'e aday oldum. Tüm arkadaşlarımla  11 yıllık başarı öykümüzü İzmir'e taşımak bize nasip olur diliyorum". 
 
 
Bakanlık görevini devralan Lütfi Elvan da İzmir'in Binali Yıldırım ile geri kalmışlıktan kurtulacağını yeni bir çehreye bürüneceğine inandığını söyledi. 
 
 
TORUNUN SÖZÜNÜ ANLATIRKEN GÖZLERİ DOLDU
 
 
Bir ara gözleri dolan Binali Yıldırım,  son söz olarak ülkenin yüzünü ağırtmak için çalışan tüm arkadaşlarına teşekkür ederken görev sırasında hayatını kaybeden arakadaşlarına başsağlığı diledi aile ve çocuklarına da teşekkür etti. 
 
Yılıdırım: Bu sabah torunum bana telefonda dede çok mutluyum, seni daha çok göreceğim dedi. Öyle olur mu bilmiyorum ama aileme herşey için çok teşekkür ediyorum" dedi.