06 Mayıs 2021 Perşembe / 24 Ramazan 1442
Gece modu

'Bölücülere dersini verin'

Başkan Erdoğan, CHP ve İP’in terör uzantısı HDP ile ittifakına sert tepki gösterdi: “Kürdistan’da oylar HDP’ye” diyen bölücülerle Bay Kemal, İyi Parti nasıl yürüyor?

25 Şubat 2019 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 25 Şubat 2019 Pazartesi 08:06

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kayseri ve Hatay’da halka hitap etti. Erdoğan teröre destek veren HDP ile ittifak yapan CHP ve İP’e sert çıktı. İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: “Kayseri, gönüller şehri Kayseri. Dağı ile, bağı ile, türküsü ile, sanayisi ile, insanı ile Türkiye’nin iftiharı Kayseri. Şairlerin, sultanların şehri Kayseri. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük mimarlarından Koca Sinan’ın şehri Kayseri.” 

DAHA İYİ OLACAKSINIZ 

“31 Mart’ta daha iyi olacak mıyız Kayseri? Kayseri, 31 Mart’ta fitne oyunlarını bir kez daha bozuyor muyuz? 31 Mart’ta bir kez daha milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? Kayseri, 31 Mart’ta bir kez daha memleket işi gönül işi diyor muyuz? Bu birliğimiz, bu beraberliğimiz Zillet İttifakı’nı çökertecek. Onları nasıl terör örgütünün açtığı çukurlara gömdüysek şimdi de sandığa gömmeye hazır mıyız? Bugüne kadar Kayseri’ye 26 katrilyon liralık yatırım yaptık. Eğitimde 4633 adet yeni derslik kazandırdık. Kayseri’ye 3.devlet üniversitesini kurduk.” 

ÖĞREN DE GEL 

“Proje çalışmaları devam eden millet bahçemizin yapımına bu yıl başlıyoruz. Fakat CHP bu işten anlamıyor. Park alanlarını ormanlık alanlarını millet bahçesiyle karıştırıyor bu zavallılar. Dersini iyi çalış öğren de öyle gel. Millet Bahçesi içine Millet Kıraathanesi yapacağız. 24 saat açık olacak gençler gelecek ders çalışacak. Sağlıkta 15’i hastane olmak üzere Kayseri’ye 45 tesis yaptık.” 

HİZMETİ İYİ BİLİRSİNİZ 

“Kayseri hizmetin anlamını çok iyi bilir. Kayseri’ye şuana kadar 26 katrilyon lira yatırım yaptık. Eğitimde 4633 adet yeni derslik kazandırdık. Kayseri’ye 3.devlet üniversitesini kurduk. Millet Bahçesi’nin içine bir de millet kıraathanesi yapacağız. Buraya da gençlerimiz gelecek. 24 saat tüm gençlere açık. Sağlıkta 15’i hastane olmak üzere Kayseri’ye 45 tesis kazandırdık. Kayseri şehir hastanemiz 1607 yatak kapasiteli. Benim vatandaşlarım bu güzel hastanelere layık. Bu hastanelerimiz gerçek şifahane oldu. Bay Kemal SSK’nın Genel Müdürü olduğu zaman bu hastanelerin durumu neydi? Sağlam girersin hasta çıkarsın.” 

BÖYLE BÖLGE YOK 

“Şu anda beraber oldukları partinin eş başkanı ‘Biz Kürdistan’da oylarımızı HDP’ye vereceğiz’ diyor. Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bu Bay Kemal bu açıklamayı yapanlarla nasıl oluyor da beraber gidiyor. Bu İP bu ülkeyi bölmek isteyenlerle beraber yürüyor? 31 Mart’ta gelin bunları dersini toptan verelim. Kayseri’de ‘İmar Barışı’ ile Kayseri’de 136 bin vatandaşımızın sıkıntısını çözdük. Ulaşımda bölünmüş yol uzunluğunu 635 kilometreye çıkardık. Kayseri Havalimanı’nın yolcu trafiği 324 binken geçen yıl 2 milyon 189 bine ulaştı. Kayseri havalimanımıza yeni terminal binası yapmak için çalışmalara başladık. Kayseri’ye bir teknopark, 13 araştırma geliştirme merkezi kurduk. Kayserili çiftçilerimize 1.5 milyar lira tarımsal destek verdik. 33 bin ek istihdam imkanı sunduk.” 

BİZ BUNA ÜZÜLÜYORUZ 

Yanımızda olmayanlara diyoruz ki, size de bize de ölüm var. Gelin bizim yanımıza birlikte yürüyelim. 31 Mart’ta bir kez daha hizmet siyasetini tercih ediyor muyuz? Türkiye’de siyasi partiler eskiden seçimden sonra ittifaklar koalisyonlar kurardı. Biz bu alanda da devrim yaptık. AK Parti olarak MHP ile Cumhur İttifakı’nı kurduk. Bu ittifakın temelleri çok gerilere ulaşıyor. Milletimiz sandığa gittiğinde kimin yürüdüğünü görüyor. Bu CHP, İstiklal Marşımızı söylemeyenlerle ittifak halinde. Bu CHP, bizim bayrağımızı kongrelerinde duvara asmayan HDP ile beraber. İYİ Parti de bunlarla ne yazık ki beraber. Biz buna üzülüyoruz. Cumhur İttifakı pazara kadar değil mezara kadar kurduk.” 

Kullanılmış galoşları sattılar 

Mitingde Savaş Ay’ın 1993’de hastanelerde yaptığı sağlık haberleri sinevizyonla alana yansıtıldı. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Şehir hastaneleri yaptık. Bu hastanelerimiz gerçek şifahane oldu. Artık ilçelerimize varana kadar hastane yapıyoruz. Bizim milletimiz bunlara layık. Bay Kemal’in SGK Genel Müdür olduğu zaman Savaş Ay’ın yaptığı programı görüyorsunuz. Kullanılmış galoşları bile bu millete satıyordu. Bay Kemal. Şu rezilliği görüyor musunuz? Bay Kemal sen böylesin” dedi. 

Mabel Matiz’e taziye 

Başkan Erdoğan, Mabel Matiz olarak bilinen şarkıcı Fatih Karaca’yı telefonla arayarak vefat eden Kıbrıs Gazisi babası Ali Karaca için taziyelerini iletti.“Ölüm mukadderdir, kader planında da ne varsatabii o olacak” diyen Erdoğan, tüm aileyebaşsağlığı dileklerini sundu.      

Bahçeli’ye teşekkür

Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi telefonla arayıp, Mustafa Şentop’un TBMM Başkanı seçilmesine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, “Cumhur İttifakı çok güzel bir netice aldı. Allah gayretinizi, gayretimizi artırsın inşallah” dedi. 

ÖZGEÇ AİLESİ’NE MİSAFİR OLDU

Erdoğan, Hatay’daki mitingin ardından pankart açarak kendisini kahve içmeye çağıran Öngeç ailesinin evine konuk oldu. Kahve içip çocuklarla yakından ilgilenen Erdoğan, aileyle de hatıra fotoğrafı çektirdi. 

HATAY 31 MART’TA CHP YÜKÜNDEN KURTULMALI

Başkan Erdoğan, Hatay’da yaptığı konuşmada ise şunları söyledi: Hatay bizim gözbebeğimiz. Biz Hatay’ı severiz, Hatay da bizi sever. Biz Hatay’ı anlarız,  Hatay denince akla ilk sabır gelir. 24 Haziran’da Hatay demokrasi dedi. 24 Haziran seçimlerinde yüzde 51 ile Cumhur İttifakı’nı birinci yapan milletime şükranlarımı ifade ediyorum. Hatay’da yeni bir sayfa açmamız gerekir. Hatay sırtındaki CHP yükünden kurtulması gerekiyor. Beceriksiz, çapsız belediyecilik yerine gönül belediyeciliğiyle buluşturmamız lazım. 31 Mart’ta bu şehrin anahtarını arttık emin ellere vermemiz lazım. 

16. İL MİTİNGİMİ YAPIYORUM: Şentop’a başarılar diliyorum. Bahçeli ile de görüştüm bu birlikteliğimizi rabbim bize Cumhur İttifakı olarak da nasip etsin. Sizin sevginize, muhabbetinize, hayır duanıza mazhar olmaktan gurur duyuyorum. Biz kapınızı sadece seçim zamanı çalanlardan değiliz. Hatay’ın yollarını seçimden seçime hatırlayanlardan değiliz. Hatay’da 16. il mitingimi gerçekleştiriyorum. Bu kardeşiniz sizler olmadan olmaz. 

TOPLANTI ÜSTÜNE TOPLANTI: Hala Ankara’da liste savaşı veriyorlar. Onlar hala toplantı üstüne toplantı yapıyor. Aday listelerini dahi vakti zamanında teslim edemiyorlar. Aday gösterdikleri şahısların da arkasında duramıyorlar. Ankara’da 2 kez hezimete uğramış, sandıkta dersini almış adayı yine piyasaya sürdüler. Partisinden utanan ittifakı saklayan bir aday olur mu? Bizim böyle bir çekincemiz yok, rahatız. Partisinin amblemini ortaya koymaktan çekinen bir aday olur mu. Ne bunlar adaylarına sahip çıkıyor ne de adayları bunlara güveniyor. 

BUNLAR PKK SEVİCİ: HDP’nin PKK seviciliğinin görüntülerine bakın görüyor musunuz, Kandil’den yönetiliyor, Kandil’den. Ülkemi bölmeye çalışan bu terör örgütü destekçisi olan bu adamlara CHP’ye, İYİ Parti’ye 31 Mart’ta Osmanlı tokadını atmaya var mıyız? Bunlara 31 Mart’ta sandıkta dersini vereceğiz.