25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

'Bu oyunu hep birlikte bozacağız'

Başbakan Erdoğan, 'Uluslararası güçlerin içerideki taşeronları milletin güçlenmesini hazmedemiyor. Bu oyunu hep birlikte bozacağız' dedi.

28 Aralık 2013 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 28 Aralık 2013 Cumartesi 15:37
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'da Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap ediyor.
 
 
"Ne diyorlar büyük yolsuzluk operasyonu. Yolsuzluğa kim bulaşırsa karşısında bizi bulur" diyen Başbakan Erdoğan, "Bu yapılanlar AK Parti iktidarına karşı değildir, bunlar millete karşıdır. Çünkü Türkiye büyüyor. Millet güçleniyor. Uluslararası güçlerin içerideki taşeronları milletin güçlenmesini hazmedemiyor. Bu oyunu hep birlikte bozacağız" şeklinde konuştu.
 
 
Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: "Maalesef devletin içinde yapılaşmaya giden bir örgüt, bir çete var. Bunlar mahremiyet diye bir şey tanımıyor. İzlemekse izlemek, dinlemekse dinlemek ve yapılan işlerde, dikkat ediniz yargıda dürüst karar veren, dürüst adım atan, Anayasa'da görevi belirlendiği şekilde adım atan bütün yargı mensuplarını tenzi ediyorum, ama bunların dışında maalesef belli bir örgüt anlayışı içerisinde, görev alanının dışına çıkmak suretiyle, bazı medya gruplarını da yanına alarak, medyaya gizlilik kaydı olan evrakları servis yapmak suretiyle, masum insanları lekeleme gayreti içerisinde olan yargı mensupları var.
 
 
Aynı şekilde yürütme mensupları da var, bu da polisin içinde var. Ben polisin de ahir ekseriyetini tenzi ederim ama maalesef orada da var, oradan da bu tür servisler yapılıyor."